Burdurlu öğrenci Türkiye ikincisi

BURDUR Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sena Beyza Candan, 'Neden Satranç Oynuyorum' konulu yarışmada şiir dalında Türkiye ikincisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 'Neden Satranç Oynuyorum' konulu yarışmada Burdur'dan Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sena Beyza Candan şiir kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Candan 'Taşların Dili' isimli şiiriyle ortaokullar arasında ikincilik ödülünü kazandı. Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan yarışma, Türkiye'nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Gençler, kendilerini en iyi ifade edebildikleri resim, kompozisyon ve şiir kategorilerinde 1962 eser ortaya koydu. Yarışmaya öğrenciler ″Neden Satranç Oynuyorum″ sorusuna 1119 resim, 588 şiir, 255 kompozisyon ile karşılık verdi. Şiir kategorisinde Türkiye ikincisi olan Sena Beyza Candan'a Türkiye Satranç Federasyonu tarafından hediye edilen tablet, satranç takım ve satranç eğitim kitabı Burdur İl Milli Eğitim Müdür vekili Hüseyin Çetinkaya, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Başgül ve Satranç İl Temsilcisi Şükrü Şener tarafından teslim edildi. Düzenlenen törende Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yusuf Gözüaçık da hazır bulundu..

Burdurlu öğrenci Türkiye ikincisi
Burdurlu öğrenci Türkiye ikincisi
Bu içerik 460 kez okundu.

BURDUR Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sena Beyza Candan, 'Neden Satranç Oynuyorum' konulu yarışmada şiir dalında Türkiye ikincisi oldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 'Neden Satranç Oynuyorum' konulu yarışmada Burdur'dan Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sena Beyza Candan şiir kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Candan 'Taşların Dili' isimli şiiriyle ortaokullar arasında ikincilik ödülünü kazandı.

Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan yarışma, Türkiye'nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Gençler, kendilerini en iyi ifade edebildikleri resim, kompozisyon ve şiir kategorilerinde 1962 eser ortaya koydu. Yarışmaya öğrenciler ″Neden Satranç Oynuyorum″ sorusuna 1119 resim, 588 şiir, 255 kompozisyon ile karşılık verdi.

Şiir kategorisinde Türkiye ikincisi olan Sena Beyza Candan'a Türkiye Satranç Federasyonu tarafından hediye edilen tablet, satranç takım ve satranç eğitim kitabı Burdur İl Milli Eğitim Müdür vekili Hüseyin Çetinkaya, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Başgül ve Satranç İl Temsilcisi Şükrü Şener tarafından teslim edildi. Düzenlenen törende Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yusuf Gözüaçık da hazır bulundu.

 

 


Kaynak: DHA

Burdurlu öğrenci Türkiye ikincisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü