Kaymakamdan örnek pazarcıya plaket

ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde pazarda bulduğu cüzdanı sahibine teslim eden pazarcı Hasan Gümüştaş'a örnek davranışından dolayı Serik Kaymakamı Haluk Şimşek teşekkür plaketi verdi. Serik'e bağlı Belek turizm pazarında Rus turistin kaybettiği cüzdanı bulup kendisine teslim eden pazarcı Hasan Gümüştaş örnek davranışından dolayı ödüllendirildi. Kaymakam Haluk Şimşek makamında kabul ettiği Gümüştaş'a plaket verirken, esnafın güzel davranışının kendisini gururlandırdığını vurguladı. Kaymakam Şimşek, ″Esnaf kardeşim Belek'te kurulan pazarda cüzdanını kaybeden bir Rus vatandaşının cüzdanını buluyor. Cüzdanın içerisinde 783 Dolar, 7010 ruble, kredi kartları, pasaportu çıkıyor. Bu cüzdanı alıyor kardeşiyle beraber hemen cüzdandaki Rus turistin kimlik bilgilerinden hangi otelde kaldığına ulaşılıyor. Pazarcılar Odası Başkanı Erdal Çam ile birlikte Rus vatandaşa cüzdanını teslim ediyorlar. İşte Serik'imizin insan yapısı budur, esnaf yapısı budur bunu bütün Türkiye'nin bütün dünyanın bilmesi gerekir. Serik zaten dünyanın göz bebeği bir yerdir. Özelikle Belek, Kadriye ve Boğazkent bölgeleriyle turizm açısından dünyanın her yerinden misafir akın ediyor. Esnafımızın bu duyarlı davranışından dolayı kendisini ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdal Çam'ı kutluyorum ve teşekkür ediyorum″ dedi. Hasan Gümüştaş da ″Bu olay vicdani bir meseledir. Biz böyle yetiştik, atalarımızdan böyle gördük. Yani haram para hiçbir zaman kazanç ve huzur getirmiyor. Bu vicdani bir meseledir. Benim için çok önemli. Cüzdanı tezgahımızın önünde bulduk daha sonra Pazarcılar Odası başkanımızı aradık. Başkanımızın da yardımlarıyla cüzdan içerisindeki kimlik bilgileriyle Rus turist Natalia hanıma teslim ettik″ diye konuştu..

Kaymakamdan örnek pazarcıya plaket
Kaymakamdan örnek pazarcıya plaket
Bu içerik 263 kez okundu.

ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde pazarda bulduğu cüzdanı sahibine teslim eden pazarcı Hasan Gümüştaş'a örnek davranışından dolayı Serik Kaymakamı Haluk Şimşek teşekkür plaketi verdi.

 

Serik'e bağlı Belek turizm pazarında Rus turistin kaybettiği cüzdanı bulup kendisine teslim eden pazarcı Hasan Gümüştaş örnek davranışından dolayı ödüllendirildi. Kaymakam Haluk Şimşek makamında kabul ettiği Gümüştaş'a plaket verirken, esnafın güzel davranışının kendisini gururlandırdığını vurguladı.

Kaymakam Şimşek, ″Esnaf kardeşim Belek'te kurulan pazarda cüzdanını kaybeden bir Rus vatandaşının cüzdanını buluyor. Cüzdanın içerisinde 783 Dolar, 7010 ruble, kredi kartları, pasaportu çıkıyor. Bu cüzdanı alıyor kardeşiyle beraber hemen cüzdandaki Rus turistin kimlik bilgilerinden hangi otelde kaldığına ulaşılıyor. Pazarcılar Odası Başkanı Erdal Çam ile birlikte Rus vatandaşa cüzdanını teslim ediyorlar. İşte Serik'imizin insan yapısı budur, esnaf yapısı budur bunu bütün Türkiye'nin bütün dünyanın bilmesi gerekir. Serik zaten dünyanın göz bebeği bir yerdir. Özelikle Belek, Kadriye ve Boğazkent bölgeleriyle turizm açısından dünyanın her yerinden misafir akın ediyor. Esnafımızın bu duyarlı davranışından dolayı kendisini ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdal Çam'ı kutluyorum ve teşekkür ediyorum″ dedi.

Hasan Gümüştaş da ″Bu olay vicdani bir meseledir. Biz böyle yetiştik, atalarımızdan böyle gördük. Yani haram para hiçbir zaman kazanç ve huzur getirmiyor. Bu vicdani bir meseledir. Benim için çok önemli. Cüzdanı tezgahımızın önünde bulduk daha sonra Pazarcılar Odası başkanımızı aradık. Başkanımızın da yardımlarıyla cüzdan içerisindeki kimlik bilgileriyle Rus turist Natalia hanıma teslim ettik″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Kaymakamdan örnek pazarcıya plaket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti