Demirel'in anıt mezarı için yeterlilik ihalesi yapıldı

DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için yapılacak anıt mezar için yeterlilik ihalesi yapıldı. 12 firmanın dosya sunduğu anıt mezar için önümüzdeki günlerde teklif alınacak.

Demirel'in anıt mezarı için yeterlilik ihalesi yapıldı
Demirel'in anıt mezarı için yeterlilik ihalesi yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 862 kez okundu.

17 Haziran 2015 tarihinde yaşamını yitiren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için yapılacak anıt mezarın projesinin hazırlanmasından sonra bugün yeterlilik ihalesi yapıldı. Demirel ailesi tarafından hazırlanan projenin onaylanmasından sonra anıt mezar için İl Özel İdaresi'nde yeterlilik ihalesi yapıldı. Yeterlilik ihalesine 12 firma katıldı. İl Özel İdaresi İhale Komisyonu tarafından firmaların dosyaları incelenecek. Yeterli görülen firmalar ihaleye davet edilerek teklifleri alınacak.

 

Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'de yapılacak anıt mezarın Demirel'in doğum günü olan 1 Kasım'a kadar bitirilmesi hedefleniyor.

 

ANIT MEZARIN ÖZELLİKLERİ

 

Süleyman Demirel'in defnedildiği Çalcatepe'ye yapılacak anıt mezarın yüksekliği 30 metre olacak. Bir kule bulunan anıt mezar projesinde merhum Demirel'in fotoğraf ve sözlerini içeren 2 farklı galeri de yer alacak.

 

 

DHA

CUMHURBAŞKANI süleyman demirel anıt mezar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü