17. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU

17. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU
17. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU Akca Gazete
Bu içerik 636 kez okundu.

Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin bu yıl 17.si gerçekleştirildi. Şenlik aynı zamanda Kanal 15 ekranlarından da canlı olarak yayınlandı. “Şiir Dünyası” program yapımcısı Abbas Şenel’in sunumuyla Burdur Merkeze bağlı Aziziye Köyündeki Aziziye Yaylasında 09 Temmuz Pazar günü yapılan yayla Şenliğine katılım oldukça fazlaydı.

Aziziye Köyü Elma Çukuru Yaylasında düzenlenen Şenliğe bu yıl da katılım yüksekti. Burdur ve çevre illerden birçok Yörük derneği temsilcileri ve vatandaşların katıldığı şenliğe başta Burdur Valisi Şerif Yılmaz olmak üzere AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı İsmail Bayata, Burdur İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan şenlik programında Aziziye Köyü Muhtarı Ali Kozak, Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl, Milletvekili Bayram Özçelik ve Vali Şerif Yılmaz konuşma yaptı. Konuşmasında Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl’a Aziziye Köyüne verdiği desteklerden bahseden Aziziye Köyü Muhtarı Ali Kozak, şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şenliğin açılış konuşmasını yapan Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl, şenlikte emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Şenliği düzenleyen ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, şenliğin hayırlı olmasını diledi. Özçelik “ Burdur’umuzun kültürümüzü yansıtan çok fazla etkinliği yok. Ancak Aziziye, Yörüklerimizin en kapsamlı şenlik yaptığı etkinlik. Bu vesile ile başta Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl ve ailesine teşekkür ediyorum ” dedi.

Vali Şerif Yılmaz şenlikte yaptığı konuşmada; son yıllarda ülkemizi bölmek isteyen düşmanlara dur diyecek bu çadırlardır, bu çadırlardaki ruhtur, bu çadırlardaki heyecandır. Bu heyecanı yaşatan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Birlik beraberliğin önemli olduğuna değinen Vali Yılmaz,  15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmamanız gerekiyor dedi ve unuttuğumuz andan itibaren yine aynı oyunları oynamaya, bu milletin başına çorap örmeye çalışacaklar diye konuştu.

Şenliğe katılan tüm protokol üyelerine Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl tarafından Poçu bağlandı.

Şenlikte Aziziye Köyü Halkoyunları ekibinin yanı sıra Halil Er’le Türkü Kervanı Programı saz ekibi eşliğinde Türk Halk Müziği Sanatçıları Hacı Ali Yılmaz, Neslihan Yılmaz, Nurcan Altınok ve Özlem Şahin birbirinden güzel türküleriyle şenliğe katılanlara keyifli bir hafta sonu yaşattı.

BURDUR AZİZİYE ŞENLİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi