Lisinia'daki lavanta bahçelerine ziyaretçi akını

BURDUR'a bağlı Karakent Köyü'ndeki Lisinia Doğa Proje Alanı'nda ekili lavanta bahçeleri hafta sonunda çok sayıda misafiri ağırladı. Ziyaretçiler Burdur Gölü ve mor çiçekli lavanta bitkileri manzarası eşliğinde fotoğraf çektirdi.

Lisinia'daki lavanta bahçelerine ziyaretçi akını
Lisinia'daki lavanta bahçelerine ziyaretçi akını Akca Gazete
Bu içerik 722 kez okundu.

Burdur Gölü'nün kurtarılması amacıyla başlatılan 'Lavanta Deresi Projesi' kapsamında Burdur Gölü kenarına dikilen lavanta çiçeklerinin mor rengi ve göl suyunun mavi rengi ortaya eşsiz bir manzara çıkardı. Pek çok ziyaretçi de göl kıyısındaki bu manzarayı görebilmek için bölgeye akın ediyor. Hafta sonu bölgeye gelen ziyaretçiler lavanta çiçekleri arasında hatıra fotoğrafı çektirirken, Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ni görme fırsatı buluyor. 

 

Lisinia Doğa Projesi Sorumlusu Öztürk Sarıca, Ramazan Bayramı tatili süresince binlerce kişinin lavanta bahçelerini gezdiğini, ziyaretlerin hafta sonunda da devam ettiğini belirtti. İnsanların susuz tarıma yönelmesi açısından Lavanta Deresi Projesi'nin iyi bir örnek olduğunu anlatan Sarıca, "Kırsal turizm anlamında da insanlarımız buralara gelmeye başladı. Hafta sonunda tur otobüsleriyle gelen misafirlerimizi ağırladık ve onlara hem proje alanımızı hem de Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'mizi gezdirdik" dedi.

 

 

 

 

DHA-

BURDUR lisinia burdur haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti