Vali Yılmaz, ‘Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim’ Projesinin Kapanış Programına Katıldı

Vali Şerif Yılmaz, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının 2016 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce yürütülen ‘Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim’ projesinin kapanış programına katıldı.

Vali Yılmaz, ‘Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim’ Projesinin Kapanış Programına Katıldı
Vali Yılmaz, ‘Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim’ Projesinin Kapanış Programına Katıldı Akca Gazete
Bu içerik 383 kez okundu.

Burdur Belediyesi BİMTAŞ Göl Tesislerinde düzenlenen programa Vali Şerif Yılmaz’ın yanı sıra Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, daire müdürleri ve projede yer alan vatandaşlar katıldı.

 

Programın başında projenin amacı, hedefi, yapılan aktivite, çalışmalar ve proje kapsamında evlerde yapılan düzenlemelerle ilgili ayrıntılı olarak bir sunum yapıldı. Sunumun ardından projede yer alan yaşlılardan Ahmet Şenay, projenin devam etmesi isteyinde bulunarak evde boş boş oturmak yerine, bu proje sayesinde spor yaparak hareketsiz yaşamdan kurtulduklarını dile getirdi.  Vali Yılmaz'a tüm projede yer alanlar adına teşekkür eden Ahmet Şenay, bu projenin devam etemesinden bütün herkesin büyük memnuniyet duyacağını ifade etti.

 

Programın devamında konuşan Vali Yılmaz,

Bu proje sonunda büyüklerimizi mutlu görmek bizim için memnuniyet verici, proje sayesinde hastalıklara karşı ve olabilecek kazalara karşı yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi amaçlandı.

 

Proje süresi içerisinde yapılan spor aktivitelerinin topluluk halında yapıldığını aktaran Vali Yılmaz, yapılan bu egzersiz hareketlerinin tek başına da yapılabilir olduğunu kaydetti.  Bende tek başıma spor yapıyorum, yapmamız lazım diyen Vali Yılmaz, sporu günlük hayat içerisinde alışkanlık haline getirmeliyiz. Şuan itibariyle öğrendiğiniz spor hareketlerini elinizden geldiğince yapmaya çalışın. dedi.

 

Bu projenin başladığında havaların iyi olduğunu aktaran Vali Yılmaz, şu anda havaların sıcak olduğu için projeyi devam ettirmenin mümkün olmadığını ifade etti. Ancak havalar normale döndüğü zaman ilerleyen süreçte tekrardan yeni bir proje hazırlanarak devam edilebiliceğini ifade etti. “Büyüklerimizin mutlu olması bizleri daha çok mutlu ediyor dedi.

 

 

VALİ YILMAZ 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE TÜM VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne geldik. Bugün itibariyle Burdur ilinde programlarımızı başlatıyoruz. Bugün sabah ilk işimiz 15 Temmuz Şehidimiz Akif Altay merhumu kabri başında ziyaret etmek. Saat 11.00’de orada olacağız. Ulu Camii’de saat 12.00’da mevlidimiz var. Şehitlerimiz için mevlit okutacağız. Mevlit ve dua ile beraber ikramımız olacak. Cumartesi Günü saat 20.00’da Köprübaşından Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş yapacağız. Cumhuriyet Meydanına vardığımızda 15 Temmuz’un aynısını yaşayacağız. O gün yaşadıklarımızı, o hissettiklerimizi o gün tekrar Cumhuriyet Meydanında hissedeceğiz. Bunu unutmamamız lazım. Unuttuğumuz andan itibaren başımıza neler geldiğini tekrar gördük. Biz Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki süre içerisinde bir takım değerlerimizi unuttuk. Unuttuktan sonra başımıza bazı hadiseler geldi. Gelmemesi içinde bunları unutmamamız gerekiyor.

 

Nasıl Çanakkale’yi unutmadıysak, nasıl Kurtuluş Savaşını unutmadıysak, 15 Temmuz Darbe Girişimi de dahil olmak üzere bu ülkenin başına bela olan musallat olan hadiseleri hiçbir zaman unutmamamız lazım. Bunlardan ders almamız lazım. Geleceğe emin adımlarla yürümemiz lazım. Bu programlara tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

 

Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim Projesine katılan vatandaşlara Vali Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından katılım belgesi takdim edildi.

burdur vali şerif yılmaz evimde sağlıklı güvendeyim proje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi