Dereboğazı yol projesi tamamlandı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta-Antalya karayolu üzerindeki Dereboğazı bölgesinde 80 kilometrelik hattın duble yol olmasına ilişkin projenin tamamlandığını söyledi. Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü Dereboğazı'nın duble yol projesini tamamladı. Projenin ihalesinin bu yıl ekim ya da kasım ayında yapılması bekleniyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, ″Burası coğrafi olarak zor bir bölge. Ama proje çalışmalarında son noktaya gelindi. Projedeki en önemli aşama tünellerle ilgili sondajlardı. Sondajlar da bitti. Sondaj raporları bitti, geoteknik raporlar sunuldu. En geç ağustos ayı içerisinde kesin projeler tamamlanmış olacak″ dedi. ″2 AYRI İHALE YAPILACAK″ Dereboğazı'nın 2 etapta ihaleye çıkarılacağını anlatan Bilgiç, ″Bir tanesi Antalya tarafından Isparta'ya doğru 45 kilometrelik bir hat. Bir tanesi de oradan itibaren Isparta'ya doğru olan 35 kilometrelik bir hat. Antalya'dan Isparta'ya doğru 1'cni etap 45 kilometre. 45 kilometrenin bitiminden itibaren Isparta'ya doğru 35 kilometre. Bu ikisinin ihalesine beraber çıkacağız. 2 ayrı ihale yapılacak. Çünkü çok büyük bir proje. 80 kilometrede 8 tünel, 12 köprü ve viyadük projesi var. Bu 8 tünelin 7'si gidişli-dönüşlü çift yön tüneller. Biri tek yön. Antalya'ya doğru gidiş tarafı tünelden, dönüş tarafı açıktan. Ve bu tünellerin toplamdaki uzunluğu 22 kilometre 740 metre. Yolu 12 köprü ile geçeceğiz. 4'ü viyadük. Bunların toplam uzunluğu 7400 metre gidiş ve geliş. 3700 metre köprü ve viyadük var. 80 kilometrenin 30 kilometrelik kısmı tünel ve viyadük olarak geçiliyor″ diye konuştu. İŞTE TÜNELLER VE UZUNLUKLARI Karacaören Barajı'nın Antalya tarafında olan 45 kilometrelik kısımda Kargı tüneli tek tüp 1840 metre, Baraj 1 Tüneli gidiş-geliş 550 metre, Baraj 2 Tüneli gidiş-geliş 620 metre, Baraj 3 Tüneli gidiş-geliş 740 metre, Baraj 4 Tüneli gidiş-geliş 310 metre, Dereağzı Tüneli gidiş-geliş 803 metre, toplam tünel tek gidiş 7860 metre. Karacaören Barajı'nın Isparta tarafında 35 kilometrelik hatta 2 tünel, 4 viyadük ve köprü, Kızıgür Tüneli gidiş-geliş 1210 metre, Gökben Tüneli gidiş-geliş 6210 metre..

Dereboğazı yol projesi tamamlandı
Dereboğazı yol projesi tamamlandı
Bu içerik 555 kez okundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta-Antalya karayolu üzerindeki Dereboğazı bölgesinde 80 kilometrelik hattın duble yol olmasına ilişkin projenin tamamlandığını söyledi.
Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü Dereboğazı'nın duble yol projesini tamamladı. Projenin ihalesinin bu yıl ekim ya da kasım ayında yapılması bekleniyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, ″Burası coğrafi olarak zor bir bölge. Ama proje çalışmalarında son noktaya gelindi. Projedeki en önemli aşama tünellerle ilgili sondajlardı. Sondajlar da bitti. Sondaj raporları bitti, geoteknik raporlar sunuldu. En geç ağustos ayı içerisinde kesin projeler tamamlanmış olacak″ dedi.
″2 AYRI İHALE YAPILACAK″
Dereboğazı'nın 2 etapta ihaleye çıkarılacağını anlatan Bilgiç, ″Bir tanesi Antalya tarafından Isparta'ya doğru 45 kilometrelik bir hat. Bir tanesi de oradan itibaren Isparta'ya doğru olan 35 kilometrelik bir hat. Antalya'dan Isparta'ya doğru 1'cni etap 45 kilometre. 45 kilometrenin bitiminden itibaren Isparta'ya doğru 35 kilometre. Bu ikisinin ihalesine beraber çıkacağız. 2 ayrı ihale yapılacak. Çünkü çok büyük bir proje. 80 kilometrede 8 tünel, 12 köprü ve viyadük projesi var. Bu 8 tünelin 7'si gidişli-dönüşlü çift yön tüneller. Biri tek yön. Antalya'ya doğru gidiş tarafı tünelden, dönüş tarafı açıktan. Ve bu tünellerin toplamdaki uzunluğu 22 kilometre 740 metre. Yolu 12 köprü ile geçeceğiz. 4'ü viyadük. Bunların toplam uzunluğu 7400 metre gidiş ve geliş. 3700 metre köprü ve viyadük var. 80 kilometrenin 30 kilometrelik kısmı tünel ve viyadük olarak geçiliyor″ diye konuştu.
İŞTE TÜNELLER VE UZUNLUKLARI
Karacaören Barajı'nın Antalya tarafında olan 45 kilometrelik kısımda Kargı tüneli tek tüp 1840 metre, Baraj 1 Tüneli gidiş-geliş 550 metre, Baraj 2 Tüneli gidiş-geliş 620 metre, Baraj 3 Tüneli gidiş-geliş 740 metre, Baraj 4 Tüneli gidiş-geliş 310 metre, Dereağzı Tüneli gidiş-geliş 803 metre, toplam tünel tek gidiş 7860 metre. Karacaören Barajı'nın Isparta tarafında 35 kilometrelik hatta 2 tünel, 4 viyadük ve köprü, Kızıgür Tüneli gidiş-geliş 1210 metre, Gökben Tüneli gidiş-geliş 6210 metre.

 

 

 


Kaynak: DHA

Dereboğazı yol projesi tamamlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi