Çobanların su hasreti bitti

BURDUR'un Ağlasun İlçesi'nde 60 nüfusun yer aldığı Karaenik mevkiine belediye tarafından su hattı çekilerek, 30 yıldır süren su hasreti sona erdirildi. Ağlasun'a yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Karaenik mevkiinde çobanlıkla uğraşan ailelerin su ihtiyacının giderilmesi için Ağlasun Belediyesi tarafından su şebekesi döşendi. Uzun yıllardır susuzluk çeken aileler su sorununun çözülmesinden mutlu olduklarını belirtti. Çoban 64 yaşındaki Nuri Gökberber, ″Karaenik mevkiinde 30 yıldır çobanlık yapıyorum. Bölgemiz 30 yıldır susuzluk ile mücadele ediyor. İçecek suyumuz yoktu, hayvanlarımıza verecek suyumuz yoktu, tarlalarımızı sulayacak suyumuz yoktu. Traktörlerimize taktığımız tankerlerle su ihtiyacımızı karşılıyorduk. Umutlarımız kurumuştu. Ağlasun Belediyesi'nden ve Belediye Başkanı Aydın Kaplan'dan Allah razı olsun. 30 yıldır kuruyan umutlarımızı su getirerek yeşillendirdi. Artık çobanlarımız, hayvanlarımız ve tarlalarımız susuzluk çilesinden kurtuldu″ dedi. Belediye Başkanı Aydın Kaplan da ″İlçemizin 4 kilometre doğusunda bulunan Karaenik mevkiindeki çobanlarımızın 30 yıldır süren susuzluk sorununu çözdük. Su hayattır. Su medeniyettir. Çobanlarımız, hayvanları ve bahçeleri susuzluktan kurumuştu. Belediye olarak çobanlarımızın ve etrafta bulunan tarla bahçe sahiplerinin susuzluk sorununu çözerek umutlarını da, hayvanlarını da yeşerttik. Sadece çobanlarımızın değil kuş kurtta sudan yararlanacak. Hayırlı olsun″ diye konuştu..

Çobanların su hasreti bitti
Çobanların su hasreti bitti
Bu içerik 425 kez okundu.

BURDUR'un Ağlasun İlçesi'nde 60 nüfusun yer aldığı Karaenik mevkiine belediye tarafından su hattı çekilerek, 30 yıldır süren su hasreti sona erdirildi.

 

Ağlasun'a yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Karaenik mevkiinde çobanlıkla uğraşan ailelerin su ihtiyacının giderilmesi için Ağlasun Belediyesi tarafından su şebekesi döşendi. Uzun yıllardır susuzluk çeken aileler su sorununun çözülmesinden mutlu olduklarını belirtti.

Çoban 64 yaşındaki Nuri Gökberber, ″Karaenik mevkiinde 30 yıldır çobanlık yapıyorum. Bölgemiz 30 yıldır susuzluk ile mücadele ediyor. İçecek suyumuz yoktu, hayvanlarımıza verecek suyumuz yoktu, tarlalarımızı sulayacak suyumuz yoktu. Traktörlerimize taktığımız tankerlerle su ihtiyacımızı karşılıyorduk. Umutlarımız kurumuştu. Ağlasun Belediyesi'nden ve Belediye Başkanı Aydın Kaplan'dan Allah razı olsun. 30 yıldır kuruyan umutlarımızı su getirerek yeşillendirdi. Artık çobanlarımız, hayvanlarımız ve tarlalarımız susuzluk çilesinden kurtuldu″ dedi.

Belediye Başkanı Aydın Kaplan da ″İlçemizin 4 kilometre doğusunda bulunan Karaenik mevkiindeki çobanlarımızın 30 yıldır süren susuzluk sorununu çözdük. Su hayattır. Su medeniyettir. Çobanlarımız, hayvanları ve bahçeleri susuzluktan kurumuştu. Belediye olarak çobanlarımızın ve etrafta bulunan tarla bahçe sahiplerinin susuzluk sorununu çözerek umutlarını da, hayvanlarını da yeşerttik. Sadece çobanlarımızın değil kuş kurtta sudan yararlanacak. Hayırlı olsun″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Çobanların su hasreti bitti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu