Ekonomi Bakanı Zeybekçi, 30'uncusu düzenlenen Altınyayla Şenliğine katıldı

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, 30’uncusu düzenlenen Altın Sipsi, Yağlı Pehlivan Güreşleri, Kültür Mantarı ve Kültür Sanat Şenliğine katılmak üzere Altınyayla ilçesine geldi.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, 30'uncusu düzenlenen Altınyayla Şenliğine katıldı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi, 30'uncusu düzenlenen Altınyayla Şenliğine katıldı Akca Gazete
Bu içerik 362 kez okundu.

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’la Muğla Seydikemer İlçesinde Boğalar Yörük Türkmen Şölenine katılan Bakan Zeybekçi, katıldığı programına ardından Altınyayla ilçesine gelerek, İlçede bu yıl 30’uncusu düzenlenen şenliğe katıldı.

Bakan Zeybekçi’yi ilçe Merkezinde Vali Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Altınyayla Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı İsmail Kaya, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Serttaş tarafından karşılandı.

Programa Denizli Valisi Hasan Karahan ve MÜSİAD eski Genel Başkanı Nail Olpak’ta katıldı.

Altınyayla’da katıldığı programda ilçe meydanında toplanan vatandaşlara hitap eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatıyla ilçeye geldiğini belirterek, Sayın Başbakanımızın da İlçeye gelmek istediğini ancak önemli bir programı olduğu için gelemediğini ifade etti.

Zeybekçi "bugün sabaha karşı uçaktan indik. Yarın sabahta Cumhurbaşkanımızla birlikte Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar'a gideceğiz. Dünya kazan, biz kepçe al bayrağımızı dalgalandırmak için durmak yok yola devam koşturuyoruz.

7 yaşında rahmetli anacığımla beraber, tütün dikenlere fidan dağıtmakla çalışmaya başladım. Yevmiyem 2,5 liraydı. Bir zamanlar IMF'nin talimatla gönderdiği ekonomi bakanının koltuğuna, amelenin çocuğu sizlerin sayesinde oturdu. Bir zamanlar IMF'yle, Dünya Bankası ile yönetilen Türkiye ekonomisi Türkiye Cumhuriyeti, şimdi dimdik ayakta, yedi düvele meydan okuyor.

Bu milletin hizmetkarıyız. Allah'ın önünde rükuya eğiliriz. Başka hiç kimsenin önünde eğilmeyiz. Bundan  1500 yıl önce bugün Moğolistan'da olan Orhun Kitabelerinde yazdığı gibi, 'üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer yarılmadıkça senin ilini ve töreni kimse bozamayacaktır diyor 1500 yıl önce. Peygamberimizin övdüğü bu aziz millet ilelebet payidar olacaktır. Artık durmak yok, yola devam, artık mazeret yok hizmete devam diyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim bizi kardeşlik yolundan ayırmasın.  Allah bizi başı dik, alnı açık 2023 ve Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muasır medeniyet yolculuğunda durmadan yürüyenlerden eylesin diyerek konuşmasını tamamladı.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi Vatandaşlara hitabının ardından İlçeden ayrıldı.

Bakan Zeybekçinin İlçeden ayrılmasının ardından, Altın Sipsi, Yağlı Pehlivan Güreşleri, Kültür Mantarı ve Kültür Sanat Şenliği kapsamında ilçede düzenlenen en iyi mantar yarışmasında dereceye girenlere Vali Şerif Yılmaz, Milletvekili Reşat Petek, Bayram Özçelik tarafından ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından şenlik programına katılan protokol ve vatandaşlara Altınyayla Belediyesi tarafından 15 metre uzunluğunda ki mangalda hazırlanan mantarlar ikram edildi.

Şenlik yarın düzenlenecek yağlı pehlivan güreşlerinin ardından sona erecek.

burdur altınyayla şenlik bakan ekonomi nihat zeybekçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu