Vali Şerif Yılmaz’ın 24 Temmuz "Basın Bayramı" Mesajı

Başta Burdur basınımız olmak üzere, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz “Basın Bayramını” tebrik ediyorum.

Vali Şerif Yılmaz’ın 24 Temmuz
Vali Şerif Yılmaz’ın 24 Temmuz Akca Gazete
Bu içerik 400 kez okundu.

Hiç kuşkusuz 24 Temmuz 1908'de sansürün kaldırılması, basınımız  tarihi açısından önemli günlerin başında gelmektedir.

Gelişmiş demokrasilerde, en önemli özgürlüklerin başında ifade ve haber alma özgürlüğü gelmektedir. Bu konuda son yıllarda ülkemizde de, yasaklarla mücadele olsun, temel hak ve özgürlüklerin önünün açılması olsun Hükümetlerimiz tarafından önemli çalışmalar yapılmış ve adımlar atılmıştır. Bu bakımdan tüm alanlarda olduğu gibi basın alanında da, hepimiz demokrasiyi ortak değer olarak görmeli ve demokrasimizin güçlendirilmesi için var gücümüzle çalışmalıyız.

Bunları ifade ederken de yakın geçmişte örneklerini gördüğümüz, basın özgürlüğünün arkasına sığınarak devletin sırlarını basın aracılığı ile ifşa etmek suretiyle, ülkesini terörist devlet göstermeye çalışan sözde basın mensuplarına şahit olduk. Şimdi o kişilerin hangi ülkelere sığındıklarını, Ülkemizde yargılanmaktan kaçtıkları toplumumuz görmektedir.

Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde basınımızın özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirmesi ve ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemesi, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle basınımızın sıkıntı ve sorunlarına dikkat çekildiği, farkındalığın oluştuğu bir gün olmasını temenni ediyor, yeri geldiğinde çok zor şartlar altında görev yapmaya çalışan basın mensubu arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.

burdur vali şerif yılmaz 24 temmuz basın bayram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi