LYS Türkiye 36.sı Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nden

LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, sınavda Türkiye genelinde de 36. sırada yer alan şampiyonlardan Hasan Nafi Orun, başarı hikâyesini anlattı.

LYS Türkiye 36.sı Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nden
LYS Türkiye 36.sı Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nden Akca Gazete
Bu içerik 1320 kez okundu.

Burdur’un Ağlasun ilçesinde ikametgâh eden Hasan Nafi Orun Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi. 2017 yılı LYS sınavında yaptığı başarıyla TM-1 Puan türünde 538 puan almış olup Türkiye genelinde 36. sırada yer alarak kente bu alandaki en büyük başarısını kazandırdı.

2017 Lisans Yerleştirme Sınavında TM-1 Puan türünde 538 puan alarak Türkiye 36.sı olan Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi öğrencisi Hasan Nafi Orun İşletme Fakültesine gitmek istiyor.

Hasan Nafi Orun, LYS Sınavında yakaladığı başarıyı sistemli çalışmasına bağlıyor ve hocalarının da desteğinin büyük katkısı olduğunu söylüyor. LYS adaylarına düzenli çalışmaları tavsiyesinde bulunan Hasan Nafi, LYS sınavına YGS sınavından daha çok çalışmalarını söyledi. Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi öncelikle Okulun Banisi Mehmet Cadıl olmak üzere göstermiş olduğu bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hasan Nafi Orun, “TM 1 puan türünde 538 puan aldım, sıralamam 36, ben öncelikle kendi sistemimi kurmaya çalıştım. İlk başlarda zor olsa da daha sonra kendimi toparladım. Bu başarımı hocalarıma ve düzenli çalışmama borçluyum. İşletme okuyup, Uluslar arası şirketlerde çalışmak istiyorum. Herkesin kendi istediği mesleğe, puan türüne göre çalışmasını tavsiye ederim. Biraz da derslere ağırlık versinler. YGS’den ziyade LYS çalışmalarını öneriyorum. Herkesin kendi sisteminin olması gerektiğini düşünüyorum. Her şey insanın kendisinde, kursa da gidebilirler ama bence kendisinin çalışması daha mantıklıdır. Çok çalışmadan ziyade verimli çalışmak, programlı çalışmak. Almış olduğum puanı LYS matematikte 73 netim, edebiyatta 52 netim, coğrafyada 18 netim var. Öncelikle Okulumuzun Banisi Sayın Mehmet Cadıl’a bize verdiği destekler için çok teşekkür ediyorum, Okul İdari Kadromuza, Öğretmenlerimize, Burada çalışan herkese ayrıca Yurttaki teyzelerimizin de çok emeği geçti bize, onlara ve aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.

burdur bucak LYS mehmet cadıl anadolu lise türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi