Bıldırcın av sezonu başlıyor

FİNİKE Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Ali Can Bayrak, bıldırcın ve üveyik av döneminin 26 Ağustos'ta başlayacağını 25 Şubat 2018'de sona ereceğini duyurdu. Finike Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Ali Can Bayrak, 22 Mayıs 2017 tarih ve 30073 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren 2017-2018 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı hakkında bilgi aktardı. Avlanmak isteyenlerin hazırlaması gereken belgeler hakkında bilgi veren Bayrak, ″Antalya, Batı Akdeniz avlanma bölgesi içerisinde yer almakta. Avlanmak isteyen kişiler avlanma süreleri içerisinde, 'Avcılık Belgesi', 'Avlanma Pulu' ve Avlak Yönetim Bilgi Sistemi'nden (AVBİS)izin alarak çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatil (İdari tatillerde dahil) günlerinde avlanabilirler″ dedi. 2017-2018 av sezonunun 26 Ağustos tarihinde başlayarak 25 Şubat 2018'e kadar devam edeceğini belirten Bayrak, avcıların, av dönemi içerisinde yasal olarak uyması zorunlu olan avlanma sürelerine ve avlanma limitlerine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Bayrak, avcıların avlanma süreleri ve limitleri hakkında müdürlüklerden ayrıntılı bilgi alabileceğini ifade etti.  .

Bıldırcın av sezonu başlıyor
Bıldırcın av sezonu başlıyor
Bu içerik 1442 kez okundu.

FİNİKE Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Ali Can Bayrak, bıldırcın ve üveyik av döneminin 26 Ağustos'ta başlayacağını 25 Şubat 2018'de sona ereceğini duyurdu.

 

Finike Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Ali Can Bayrak, 22 Mayıs 2017 tarih ve 30073 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren 2017-2018 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı hakkında bilgi aktardı. Avlanmak isteyenlerin hazırlaması gereken belgeler hakkında bilgi veren Bayrak, ″Antalya, Batı Akdeniz avlanma bölgesi içerisinde yer almakta. Avlanmak isteyen kişiler avlanma süreleri içerisinde, 'Avcılık Belgesi', 'Avlanma Pulu' ve Avlak Yönetim Bilgi Sistemi'nden (AVBİS)izin alarak çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatil (İdari tatillerde dahil) günlerinde avlanabilirler″ dedi.

2017-2018 av sezonunun 26 Ağustos tarihinde başlayarak 25 Şubat 2018'e kadar devam edeceğini belirten Bayrak, avcıların, av dönemi içerisinde yasal olarak uyması zorunlu olan avlanma sürelerine ve avlanma limitlerine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Bayrak, avcıların avlanma süreleri ve limitleri hakkında müdürlüklerden ayrıntılı bilgi alabileceğini ifade etti.

 

 


Kaynak: DHA

Bıldırcın av sezonu başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü