Sokak hayvanlarına mamalık

BURDUR Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü tarafından  sokak hayvanları için vatandaşlara suluk ve mamalık dağıtıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanları için vatandaşlardan destek istedi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki programda konuşan Yılmaztürk, Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanındaki Burdur'da 500 adet suluk ve mamalık dağıtımı yaptıklarını belirtti. Hayvanların sıcak günlerde halsiz kalmaması ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri insanların desteğine ihtiyaç duyduğunu anlatan Yılmaztürk, mamalıkların sokaklara, köşe başlarına ve evlerin bahçelerine koyulmasını istedi. Burdur'un yanı sıra Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanındaki Antalya ve Isparta'da da dağıtım yapılacağını aktaran Adnan Yılmaztürk, ″Müdürlük olarak kedi evleri yapacağız. Belediyelerimizin desteğiyle bunları ihtiyaç olan yerlere vereceğiz″ dedi. Yılmaztürk, Burdur, Isparta ve Antalya'da toplam 2 bin suluk ve mamalık dağıtılacağını da ifade etti..

Sokak hayvanlarına mamalık
Sokak hayvanlarına mamalık
Bu içerik 467 kez okundu.

BURDUR Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü tarafından  sokak hayvanları için vatandaşlara suluk ve mamalık dağıtıldı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanları için vatandaşlardan destek istedi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki programda konuşan Yılmaztürk, Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanındaki Burdur'da 500 adet suluk ve mamalık dağıtımı yaptıklarını belirtti.
Hayvanların sıcak günlerde halsiz kalmaması ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri insanların desteğine ihtiyaç duyduğunu anlatan Yılmaztürk, mamalıkların sokaklara, köşe başlarına ve evlerin bahçelerine koyulmasını istedi.
Burdur'un yanı sıra Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanındaki Antalya ve Isparta'da da dağıtım yapılacağını aktaran Adnan Yılmaztürk, ″Müdürlük olarak kedi evleri yapacağız. Belediyelerimizin desteğiyle bunları ihtiyaç olan yerlere vereceğiz″ dedi. Yılmaztürk, Burdur, Isparta ve Antalya'da toplam 2 bin suluk ve mamalık dağıtılacağını da ifade etti.

 

 

 


Kaynak: DHA

Sokak hayvanlarına mamalık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu