MAKÜ Rektörü, öğrencileri otogarda karşıladı

MEHMET Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen öğrencileri ve ailelerini otogarda karşıladı. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç saat 06.00'da Burdur Otogarı'na gelerek Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonunda MAKÜ'yü tercih eden ve kayıt için kente gelen öğrencileri karşıladı. Rektör Korkmaz, hazırlanan stantta öğrencilere ve ailelerine çay ikram etti. Ülkenin dört bir yanından öğrencilerin Burdur'a geldiğini belirten Prof. Dr. Adem Korkmaz, ″İlk defa bir yere gitmenin tedirginliğini üniversite yıllarımda ben de yaşadım. Üniversite olarak 3 yıldır burada en azından öğrencilerimizi karşılayarak uyum sağlamalarına yardımcı olmak bakımından sembolik de olsa bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Üniversitenin öğrencisiyle bütünleşmesi, öğrenciye ve eğitime bakışını ortaya koymak bakımından önemli olduğunu düşünüyorum″ dedi. MAKÜ'nün kuruluşunu tamamlamakta olan bir üniversite olduğunu anlatan Prof. Dr. Adem Korkmaz, ″Üniversitemiz, çağdaşları arasında en hızlı büyüyen ve kampüs üniversitesi olma noktasına gelen bir üniversite. Öğrencisine odaklanmış, şehirle bütünleşmiş bir üniversite″ diye konuştu. Öğrenci velileri de Rektör Korkmaz'a ilgiden dolayı teşekkür etti. Öğrenciler daha sonra üniversiteye ait araçlarla kampüse götürüldü..

MAKÜ Rektörü, öğrencileri otogarda karşıladı
MAKÜ Rektörü, öğrencileri otogarda karşıladı
Bu içerik 577 kez okundu.

MEHMET Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen öğrencileri ve ailelerini otogarda karşıladı.
MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç saat 06.00'da Burdur Otogarı'na gelerek Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonunda MAKÜ'yü tercih eden ve kayıt için kente gelen öğrencileri karşıladı. Rektör Korkmaz, hazırlanan stantta öğrencilere ve ailelerine çay ikram etti.
Ülkenin dört bir yanından öğrencilerin Burdur'a geldiğini belirten Prof. Dr. Adem Korkmaz, ″İlk defa bir yere gitmenin tedirginliğini üniversite yıllarımda ben de yaşadım. Üniversite olarak 3 yıldır burada en azından öğrencilerimizi karşılayarak uyum sağlamalarına yardımcı olmak bakımından sembolik de olsa bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Üniversitenin öğrencisiyle bütünleşmesi, öğrenciye ve eğitime bakışını ortaya koymak bakımından önemli olduğunu düşünüyorum″ dedi.
MAKÜ'nün kuruluşunu tamamlamakta olan bir üniversite olduğunu anlatan Prof. Dr. Adem Korkmaz, ″Üniversitemiz, çağdaşları arasında en hızlı büyüyen ve kampüs üniversitesi olma noktasına gelen bir üniversite. Öğrencisine odaklanmış, şehirle bütünleşmiş bir üniversite″ diye konuştu.
Öğrenci velileri de Rektör Korkmaz'a ilgiden dolayı teşekkür etti. Öğrenciler daha sonra üniversiteye ait araçlarla kampüse götürüldü.
 

 

 


Kaynak: DHA

MAKÜ Rektörü öğrencileri otogarda karşıladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü