Hacı adayları uğurlandı

BURDUR'da, hacca gidecek adaylar için uğurlama töreni düzenlendi. Pazar Camii'nde düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, hacı adaylarının yakınları ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından hacı adaylarına seslenen Vali Yılmaz, hac ibadetinin ömürde bir defa yapılan bir ibadet olduğunu söyledi. Vali Yılmaz, ″Bu ibadet zor, uzun zaman isteyen, meşakkatlidir. Baştan sona, dönünceye kadar kardeşlerimizin bu ibadet bilinciyle hareket etmelerini, oraya Allah'ın evine misafir olarak gittiklerini, ticaret için gitmediklerini düşünmelerini, ticari iş yapacaklarsa burada yapmalarını, orada bütün zamanlarını Allah'ın huzurunda geçirmelerini özellikle belirtmek istiyorum″ dedi. İl Müftüsü Hıdır Bayrak'ta bu yıl Burdur'dan 437 kişinin hacca gideceğini söyledi. Konuşmaların ardından Müftü Yardımcısı Mehmet Gündoğdu tarafından dua edilmesinin ardından yakınları ile vedalaşan hacı adayları otobüslerle Antalya Havalimanı'na gitti.

Hacı adayları uğurlandı
Hacı adayları uğurlandı
Bu içerik 289 kez okundu.
BURDUR'da, hacca gidecek adaylar için uğurlama töreni düzenlendi.

Pazar Camii'nde düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, hacı adaylarının yakınları ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından hacı adaylarına seslenen Vali Yılmaz, hac ibadetinin ömürde bir defa yapılan bir ibadet olduğunu söyledi. Vali Yılmaz, ″Bu ibadet zor, uzun zaman isteyen, meşakkatlidir. Baştan sona, dönünceye kadar kardeşlerimizin bu ibadet bilinciyle hareket etmelerini, oraya Allah'ın evine misafir olarak gittiklerini, ticaret için gitmediklerini düşünmelerini, ticari iş yapacaklarsa burada yapmalarını, orada bütün zamanlarını Allah'ın huzurunda geçirmelerini özellikle belirtmek istiyorum″ dedi.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak'ta bu yıl Burdur'dan 437 kişinin hacca gideceğini söyledi. Konuşmaların ardından Müftü Yardımcısı Mehmet Gündoğdu tarafından dua edilmesinin ardından yakınları ile vedalaşan hacı adayları otobüslerle Antalya Havalimanı'na gitti


Kaynak: DHA
Hacı adayları uğurlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batı Akdeniz için 2 gün fırtına uyarısı
Batı Akdeniz için 2 gün fırtına uyarısı
Kurşunlu Şelalesi, son yağmurdan sonra çağladı
Kurşunlu Şelalesi, son yağmurdan sonra çağladı