Vali Yılmaz, Türkiye DSYB Merkez Birliği Genel Başkanı Özcan’ın Teşekkür Kahvaltısına Katıldı

Vali Şerif Yılmaz, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merkez Birliği seçimlerinde Genel Başkanlığı kazanan Kamil Özcan’ın düzenlediği teşekkür kahvaltısına katıldı.

Vali Yılmaz, Türkiye DSYB Merkez Birliği Genel Başkanı Özcan’ın Teşekkür Kahvaltısına Katıldı
Vali Yılmaz, Türkiye DSYB Merkez Birliği Genel Başkanı Özcan’ın Teşekkür Kahvaltısına Katıldı Akca Gazete
Bu içerik 443 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında 4 genel başkan adayının arasından en fazla oyu alarak Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Birliğin Genel Başkanı oldu. Başkan Özcan, Burdur’daki bürokratlar olsun, siyasiler olsun, sivil toplum kuruluşları olsun, her kesimden kendisini destekleyenlere teşekkür etmek için kahvaltıda bir araya geldi.

 

Grand Özeren Otelde düzenlenen toplantıya başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, siyasi parti başkanları, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

Toplantının açılışında Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tanıtım filmi gösterildi. Devamında ise Vali Şerif Yılmaz, Milletvekili Bayram Özcelik, Milletvekili Reşat Petek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan konuşma yaptı.

 

Vali Yılmaz konuşmasının başında Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merkez Birliği Genel Başkanlık seçiminde gösterilen birlik beraberliğe teşekkür etti. Vali Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti. “Burdur belki tarihindeki ender günlerden birisini yaşadı. Bu birlikteliği göstererek Türkiye’ye örnek oldu. Türkiye’den değişik bölgelerden ve değişik yörelerden destek almak suretiyle, ülke birlik beraberliğine en büyük katkılardan bir tanesini sağladı.  Ben hayvancılıkla ilgi Burdur’da göreve başladığım günden bu tarafa aşağı yukarı bütün toplantılarımızda bu birlikteliği gördüm. Sektörün sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapılması gereken çalışmalarla ilgili farklı fikirler de olsa bir araya gelip bunun belki sonucudur. Üniversitemizde tematik olarak hayvancılık ile ilgili bana göre diğer fakültelerin önünde olması gereken bir veteriner fakültemiz var. Bunun değerlendirilmesi gerekiyor. Burada hazırlanan projeyle beraber artık hayata geçti. Aslında büyük bir avantaj, bu yıl itibariyle uygulamaya geçen hayvancılıkla ilgili bütçenin önünün açık olduğu bir kalem diye düşündüğünüzde değişik konular ve yapılması gereken çalışmalar da dahil olmak üzere bunlarında çok rahatlıkla değerlendirebileceği, organize edilebileceği bir sürecin içerisindeyiz. Eş zamanlı olarak da Burdur Gelişim Planı hazırlığına başladık. Bunun çalışmaları da devam ediyor. Aslına baktığımız zaman ilimize yapılacak olan konular belli ama biz bunun kitaplaşması ve bir yol haritası önümüze koyup hayata geçirilmesi gayreti içerisinde olacağız. Türkiye deki belli sivil toplum örgütlerinin en azından düşüncelerini de burada almak suretiyle de biz Burdur’luya gidip Burdur tarımıyla beraber özellikle üzerinde hayvancılıkla beraber Türk Tarımına, Türk Hayvancılığına belki de yön verebilecek bir takım çalışmaları orada yapıp uygulama imkanı bulacağız diye değerlendiriyorum. Onun için Kamil Başkanımızın Başkanlığında Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merkez Birliğinin de bu konuda bize katkı vereceğini değerlendiriyorum. Bu nedenle emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmasında kendisine gelen mesajı da paylaşan Vali Yılmaz, terörle mücadeleden örnek vererek Türkiye’nin kendi silah ve mühimmatının yapılmasıyla beraber geldiği aşamayı belirtti. Türkiye bu aşamaya geldi. Biz birlik beraberliğimizi sağladığımız süre içerisinde ülkede başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bu tarımda böyle, sanayide de böyle, siyasette de böyle. Yeter ki biz tek olalım, inanalım, inandıktan sonra başarılması muhakkak. Yeter ki biz bu iradeyi ortaya koyalım. Burdur için de böyle, Türkiye için de böyle. Düne kadar o bölgede yine görev yapan birisi olarak, bazen kullanacak uzun namlulu silahlarımız dahi olmayan personelimizle beraber biz bu mücadeleyi yaptık. Varto'ya 1990 yılında görev yaptığım süre de İl Emniyet Müdürlüğü'nde uzun namlulu silah yoktu. MP5 tipi silahlarla, kaleşnikof tipi silahlara karşı mücadele ettik. Ama bugün onun için bu örneği gösterdim. Bugün bu aşamaya geldik. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü kuvvetini görenler de boş durmuyor, onun için boş durmuyor. Bizim birliğimizin beraberliğimizin içimize nifak sokmak suretiyle ortadan kaldırmaya çalışanlar var. Biz her sektörde olduğu gibi, herkes kendi sektöründe, kendi işinde en iyisini yaptığı sürece Türkiye’nin belini kimse bükemeyecek, kimse de bu hızlı yürüyüşten alıkoyamayacaktır diye düşünüyorum. Onun için sektör itibariyle de bizim tarımda, özellikle hayvancılıkta, özellikle de süt hayvancılığında örnek il olmamız nedeniyle de üzerimizde çok büyük yük var. Bunun daha ileriye gitmesi için de belki üzerimize düşen daha büyük sorumluluklar var. Bunu hep beraber yürüteceğiz.  Bugüne kadar yaptığımız toplantılarda ve bundan sonra yapacağımız toplantılarda özellikle üniversitemizin yapmış olduğu projenin uygulanması aşamasında da bizim beraber olmamız lazım. Birlikte hayata geçirmemiz lazım. Bunu inşallah hep beraber hayata geçiririz. Hem ülke tarımına hem ilimize hayırlı bir işe vesile oluruz diye düşünüyorum. Burada sivil toplum örgütü arkadaşlarımız, başkanlarımız, milletvekillerimiz ve kamuda görev alan arkadaşlarımız da var, bizlerde dahil olmak üzere hepimizin işi zor bazen kendi işinizi unutmanız gerekiyor, kendi ailenizi unutmanız gerekiyor. Onun içinde fedakarlık isteyen bir çalışma. Ama sonucunda da alınan bir dua, dünyalarda verseniz onun karşılığı olmaz. Alınan bir tebessüm dünyadaki kimsenin veremeyeceği kadar mutluluk da verebiliyor. Esas olan bu görevlerden ayrıldıktan sonra bu mutluluğun devam etmesidir. Ben bunu bütün arkadaşlarımızın yaptıklarına ve yapacaklarına inanıyorum. Tekrar Kamil Başkanın şahsında yeni yönetimine hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Toplantıya katılan tüm hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Hayırlı günler diliyorum” dedi.

 

Vali Yılmaz ve tüm katılımcılar toplantı sonrası günün anısına fotoğraf çekildiler

BURDUR VALİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLER BİRLİK KAMİL ÖZCAN ŞERİF YILMAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü