Reklamı Geç
Advert

Bucak Devlet Hastanesi yeni binasına taşındı

Burdur’un Bucak ilçesinde yapımına 2014 yılında başlanılan Devlet Hastanesi İnşaatı tamamlandıktan sonra kabul işlemleri yapılarak Bucak Devlet Hastanesi yeni binasına taşındı.

Bucak Devlet Hastanesi yeni binasına taşındı
Bucak Devlet Hastanesi yeni binasına taşındı Akca Gazete
Bu içerik 1903 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Yetmişevler Mahallesinde yapımına 2014 yılında başlanılan Bucak Devlet Hastanesi yeni binasına kavuştu. Yaklaşık 65 bin metre kare saha üzerinde 32 bin metre kare kapalı alanı olan Bucak Devlet Hastanesi 7 Bloktan oluşurken yatay hastane modelinde 4 ile 6 katlardan oluşuyor.

Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır “Yeni hastane binamız fiziki şartlarının çok iyi olması hastalarımıza otel konforunda hizmet verilmekte. Bundan dolayı daha fazla hasta tercihini hastanemize kullanırken özel hastanelerde olmayan imkanlar artık hastanemizde hem fizikken hem de mevcut cihazlar bulunmaktadır. Hekim kadromuzu korumaya ve arttırmaya çalışıyor bundan sonrada daha kaliteli ve nitelikli hizmet vermeye çalışacağız” dedi.

Burdur Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Reha Sermed Aygören Bucak Devlet Hastanesinin taşınma süresini dikkatli ve ölçülü şekilde planladıklarını ve uzun zamana yaydıklarını planladıklarından biraz fazla sarkma olduğunu eksiksiz ve sorunsuz şekilde yeni binaya taşındıklarını dile getirdi. Aygören “Yeni Hastenimiz 65 bin metre kare sahada 32 bin metre kare kapalı alanı olan yatay hastane modelinde hizmet veren bir hastanedir. 7 Blokta 4 ile 6 kat arası yüksekliği bulunan fiziki olarak son derece modern bir butik otel kıvamında hastaneye sahibiz. Daha önceki hastanemiz 235 yatak olarak tescili bulunurken yeni hastanemiz 270 yatak olarak Kamu Hastane Kurumundan talep olarak istedik 270 yatak olarak tescili gelecektir. Daha sonra hastane kapasitesinin kullanıma bağlı olarak bu rezervi arttırma potansiyelimiz var” dedi.

Otel Konforunda Hizmet

Burdur Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Reha Sermed Aygören Bucak Devlet Hastanesinde bulunan tüm yataklarımız netelikli yatak en fazla iki yataklı odalarda banyolu tuvaletli her türlü otel konforundadır. Hastanemizde toplam 600 personel görev yaparken yaklaşık 35 uzman 12 pratisyen doktorumuz görev yapmaktadır. Bazı dallardaki uzman doktor açığımız önümüzdeki günlerde kapatılarak 40 civarında uzman doktora sahip olacağız. Hastanemizde günlük 2 binin üzerinde hasta poliklinik hizmetleri görürken bunun yüzde 15’i acil servis hizmeti almaktadır. Hastanemize yeni taşınmamıza rağmen 200’ün üzerinde yatan hastamız vardır” dedi.

Burdur Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Reha Sermed Aygören Bucak Devlet Hastanesinin fiziki olarak çok modern çok gelişmiş, iç donanımı tıbbi tesisatı, insan kaynakları açısından otel konforunda hizmet verebilecekleri hastaneye sahip olduklarını dile getirdi. Aygören “Özel Hastane konforuna sahibiz, hatta daha ilerdeyiz, bir çok tetkik imkanlarımızı iyileştirdik. Görüntüleme hizmetlerimizin kalitesini arttırdık. MR cihazı ile Burdur’da en hızlı en net görüntü sağlayan cihaz, tomografi hizmetlerimizi geliştirdik, radyiloji hizmetlerimizi geliştirdik, daha detaylı görüntü veren radyoloji cihazları alındı, laboratuvar hizmetlerimizi genişlettik,  yeni endoskopik cihazlar alındı, birkaç branş hariç hekimlerimizin sayısıda yeterli konumdadır. Hastalarımız hasta olduklarında Bucak Devlet Hastanesinde en kaliteli ve nitelikli şekilde otel konforunda hizmet görüp en son teknolojik cihazlar ile tanı, teşhis koyup tedavilerini yapıyoruz” dedi   Burdur Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Reha Sermed Aygören Bucak Devlet Hastanesinin bina maliyetinin 45 milyon TL’ye mal olduğunu buna ek olarak tefrişatı, iç donanımı ve mobilya 15 milyon TL, yeni donanım ve son model cihazların alımı için 15 milyon TL olmak üzere Bucak Devlet Hastanesinin maliyeti 75 milyon TL’ye mal olduğunu belirtti.    

bucak devlet hastane başhekim bilal tanrıtanır reha sermed aygören
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı