Burdur Ağlasun Çatak Yolu Ek Yatırım Programına Alındı

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur – Ağlasun Çatak yolunun ek programa alındığını açıkladı.

Burdur Ağlasun Çatak Yolu Ek Yatırım Programına Alındı
Burdur Ağlasun Çatak Yolu Ek Yatırım Programına Alındı     Akca Gazete
Bu içerik 1364 kez okundu.

Ağlasun İlçesi ile Bur İl Merkezimizi Yakınlaştırmak için önemli olduğunu belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Burdur-Ağlasun Çatak yolunun yapılmasını Karayolları Genel Müdürlüğüne teklif edilmiştik,Keşfi yapılmış yolun ‘ek yatırım’ programına alınması için, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Ahmet Arslan'la Geçen Hafta içinde yaptığım görüşmeler sonucunda, Bakanımızın 1 Saat İçinde Tekrar Geri Dönerek Bu Yolun Teknik olarak incelemesi sonucunda ÇATAK yolunun yapımı Bakanımız Ahmet Arslan'ın talimatlarıyla Ek Programa alınması gerçekleştirilmiştir.” Dedi.  

Milletvekili Özçelik yapılacak olan çalışmalarla ilgili olarak Burdur-Çine – Taşkapı - Yeşilbaşköy-Ağlasun İl Yolu Taşkapı, Gökpınar yerleşimleri üzerinden bağlamaktadır. Sathi kaplamalı yol olarak hizmet veren yolun dar kesimlerideGenişletilecektir. Toplam 19 km. uzunluğundaki yolun,Yapımı Gerçekleşince 3-4 KM Daha Kısalacaktır.Antalya-Burdur ayrımından sonraki kısımlarda iyileştirme amaçlı yatay-düşey hat hazırlanmış kamulaştırma çalışmalarına başlanmıştır.” Dedi.

Güzergahın köy yerleşim alanlarının dışına çıkarıldığını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Güzergah çalışmaları esnasında Çine köyü ve Taşkapı köyü içerisinden geçen düşük standartlı mevcut yol standartı Yüksek hale getirilerek köy yerleşimi dışına alınacaktır" dedi.

BURDUR ağlasun çatak yol bayram özçelik ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü