Sanayi sitesi taşınıyor

ISPARTA'da kent içinde kalan Yeni Sanayi Sitesi'nin taşınmasına karar verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan'ın katılımıyla düzenlenen toplantıda, sanayi sitesinin taşınması için izlenecek yol haritası görüşüldü. Valisi Şehmus Günaydın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Isparta'ya sunulan fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Vali Günaydın, ″Yıllardır şehir içinde kalan sanayi sitesinin şehir dışına çıkarılması için birçok çalışma yapılmış, öneri getirilmiş fakat maalesef halen mevcut sanayi sitesi şehir merkezinin içerisinde. Bu proje çok önemli ve mali yönden de çok önemli destek görüyor″ dedi. MALİYETİ 800 MİLYON TL Isparta Yeni Sanayi Sitesi'nin şehir dışına taşınması gerektiğini belirten Günaydın, şöyle konuştu: ″Isparta'mız hacim olarak çok büyük. İşin hemen hemen yaklaşık yüzde 25-30'luk kısmını karşılıyor. Mevcut sanayi sitesinin şehir dışına çıkartılmasının maliyeti yaklaşık 800 milyon lira. Isparta'mız için çok önemli olay. Bu proje çok önemli ve mali yönden de çok önemli destek görüyor. Bizim bu fırsatı kaçırmadan bu işi başarmamız lazım. Bu işi başarırken gerek mülk sahiplerinin, gerek kiracıların, gerekse sanayi sitesinde yer edinmek isteyenlerin taleplerini karşılamamız lazım.″ Vali Günaydın, sanayi sitesinin taşınması için görüşmelerin yapılacağını, gerekli çalışmalara başlayacaklarını kaydetti..

Sanayi sitesi taşınıyor
Sanayi sitesi taşınıyor
Bu içerik 370 kez okundu.

ISPARTA'da kent içinde kalan Yeni Sanayi Sitesi'nin taşınmasına karar verildi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan'ın katılımıyla düzenlenen toplantıda, sanayi sitesinin taşınması için izlenecek yol haritası görüşüldü. Valisi Şehmus Günaydın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Isparta'ya sunulan fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Vali Günaydın, ″Yıllardır şehir içinde kalan sanayi sitesinin şehir dışına çıkarılması için birçok çalışma yapılmış, öneri getirilmiş fakat maalesef halen mevcut sanayi sitesi şehir merkezinin içerisinde. Bu proje çok önemli ve mali yönden de çok önemli destek görüyor″ dedi.

MALİYETİ 800 MİLYON TL

Isparta Yeni Sanayi Sitesi'nin şehir dışına taşınması gerektiğini belirten Günaydın, şöyle konuştu:

″Isparta'mız hacim olarak çok büyük. İşin hemen hemen yaklaşık yüzde 25-30'luk kısmını karşılıyor. Mevcut sanayi sitesinin şehir dışına çıkartılmasının maliyeti yaklaşık 800 milyon lira. Isparta'mız için çok önemli olay. Bu proje çok önemli ve mali yönden de çok önemli destek görüyor. Bizim bu fırsatı kaçırmadan bu işi başarmamız lazım. Bu işi başarırken gerek mülk sahiplerinin, gerek kiracıların, gerekse sanayi sitesinde yer edinmek isteyenlerin taleplerini karşılamamız lazım.″

Vali Günaydın, sanayi sitesinin taşınması için görüşmelerin yapılacağını, gerekli çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

 

 


Kaynak: DHA

Sanayi sitesi taşınıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu