Burdur Müftüsünün Kurban Bayramı Mesajı

Burdur Müftüsü Hıdır Bayrak Kurban Bayramı dolayısı ile bayram mesajı yayınladı.

Burdur Müftüsünün Kurban Bayramı Mesajı
Burdur Müftüsünün Kurban Bayramı Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 448 kez okundu.

Burdur Müftüsü Hıdır Bayrak bayram mesajında

“Dini Bayramlarımızdan olan Mübarek Kurban Bayramı’na bizleri kavuşturan Yüce Mevla’ya hamd olsun.  Bayramlar; milletçe birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının, yardımlaşma ve dayanışmanın tesisine ve pekişmesine vesile olan müstesna zaman dilimleridir. Bugünlerde sevgi ve dostluklar geliştirilmeli, kırgınlık ve dargınlıklar giderilmeli, büyükler küçüklere sevgi, küçükler büyüklere saygı göstermeli, başta anne ve babalar olmak üzere yakın ve uzak akrabalar Hastanelerde yatan ve şifa bekleyen hastalar, huzur evlerinde ve yetiştirme yurtlarında kalanlar, fakirler, kimsesizler, yetimler hatırlanmalı ve ziyaret edilmelidir.

Kurban Bayramında hali vakti yerinde olan Mü’minler  “Rabbin  için kurban kes” (Kevser S.;2) emrine uyarak kurban keserler. Kurban kesenler bilirler ki; kurban, hayat nimetine şükürdür. Kurban, Hz. İbrahim’in oğluna bedel koç kesme emrini yerine getirme mirasını diriltmek içindir. Kurban, Sırata binek hazırlamak içindir. Kurban, günahların affı içindir.

 Kurban Bayramı günleri, müminlerin bir ve beraber oldukları günlerdir. Huccac-ı Müsliminin aynı iman ve aynı ruhla Kâbe’de tavaf ettikleri, Arafat’ta bir araya gelerek hacı oldukları mübarek zaman dilimleridir. Bugünlerde kimse aç açık kalmamalıdır. Çevremizde bulunanlar sevindirilmeli, İhtiyaçları giderilmeli, kendilerine destek olunmalı, kesilen kurban etlerinden yedirilmeli, milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden devlet ve millet düşmanlarına karşı yekvücut olunmalıdır.

Bayram günlerinde teşrik tekbirleri unutulmamalıdır. Teşrik tekbirleri; arefe günü sabah namazının farzından sonra başlar, bayramın dördüncü günü ikindi namazından sonra biter. Erkek-kadın, mukim-seferi, cemaatle kılsın veya yalnız kılsın herkes için kılınan farz namazların arkasından “Allahümme entesselamü ve minkesselamü…” den önce bir kere teşrik tekbiri okunması vaciptir.

İlimizde Bayram Namazı 01 Eylül 2017 Cuma günü saat: 07.08 de kılınacaktır. Allah (c.c.) Kılacağımız Bayram Namazlarımızı ve ardından keseceğimiz kurbanlarımızı kabul eylesin. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramınızı tebrik eder,  Bayram’ın İlimizin, Bölgemizin, Ülkemizin ve İslam Âleminin huzur ve mutluluğuna, insanlığın barışına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

 

burdur mütü hıdır bayrak kurban bayramı mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü