Ülkü Ocakları için kurt heykeli yaptı

AFYONKARAHİSAR'da, teknoloji ve tasarım öğretmeni olan Ülkü Ocakları Sandıklı İlçe Başkanı Ali Eren,  Ülkü Ocakları Başkanlığı'nın yeni hizmet binasının önüne konulması için köpükten kurt heykeli yaptı. Sandıklı İlçesi'nde Sandıklı İlçe Ülkü Ocakları Başkanı Ali Eren, Afyonkarahsar Ülkü Ocakları için köpükten kurt heykeli yaptı. Yaklaşık 10 gün süren çalışma kapsamında Eren, ahşap kaide üzerine iskeletini oluşturduğu kurt heykelini önce köpükle kapladı. Yaklaşık 3 metre boyunda ve 2,5 buçuk metre enindeki bozkurt heykeline son şeklini veren Ali Eren, daha sonra boyadı. Ali Eren'in Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Başkanlığı'na teslim ettiği heykel, burada sergileniyor. Heykel çalışması hakkında bilgi veren Ali Eren, ″Ülkü Ocakları İl Teşkilatı'nın yeni binasının önünde sergilenmesi için hazırladım. Köpükten yaptım. İklime uygun hale getirmek için dış cephe boyası kullandım. Köpüklerin içerisinde ahşap kaide ve file var. Tabi metal aksamları da var. Heykelimiz uzun yıllar dışarıda kalabilecek yapıya sahip. Rengi de gök yeleli bozkurt şeklinde. Bozkurt sevdamız çocukluğumuzdan bu yana geliyor″ dedi..

Ülkü Ocakları için kurt heykeli yaptı
Ülkü Ocakları için kurt heykeli yaptı
Bu içerik 329 kez okundu.

AFYONKARAHİSAR'da, teknoloji ve tasarım öğretmeni olan Ülkü Ocakları Sandıklı İlçe Başkanı Ali Eren,  Ülkü Ocakları Başkanlığı'nın yeni hizmet binasının önüne konulması için köpükten kurt heykeli yaptı.
Sandıklı İlçesi'nde Sandıklı İlçe Ülkü Ocakları Başkanı Ali Eren, Afyonkarahsar Ülkü Ocakları için köpükten kurt heykeli yaptı. Yaklaşık 10 gün süren çalışma kapsamında Eren, ahşap kaide üzerine iskeletini oluşturduğu kurt heykelini önce köpükle kapladı. Yaklaşık 3 metre boyunda ve 2,5 buçuk metre enindeki bozkurt heykeline son şeklini veren Ali Eren, daha sonra boyadı. Ali Eren'in Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Başkanlığı'na teslim ettiği heykel, burada sergileniyor.
Heykel çalışması hakkında bilgi veren Ali Eren, ″Ülkü Ocakları İl Teşkilatı'nın yeni binasının önünde sergilenmesi için hazırladım. Köpükten yaptım. İklime uygun hale getirmek için dış cephe boyası kullandım. Köpüklerin içerisinde ahşap kaide ve file var. Tabi metal aksamları da var. Heykelimiz uzun yıllar dışarıda kalabilecek yapıya sahip. Rengi de gök yeleli bozkurt şeklinde. Bozkurt sevdamız çocukluğumuzdan bu yana geliyor″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Ülkü Ocakları için kurt heykeli yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 331. Sayı
Akca Gazete 331. Sayı
ATSO'dan genç işsiz uyarısı
ATSO'dan genç işsiz uyarısı