Burdur'da adli yıl açılışı

BURDUR'da yeni adli yılın açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Burdur'da adli yıl açılışı
Burdur'da adli yıl açılışı Akca Gazete
Bu içerik 482 kez okundu.

Burdur'da yeni adli yılın açılışı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi. Öncesinde Burdur Barosu Avukat Evi'nde Baro Başkanı Ramazan Gedik tarafından meslek mensuplarına kahvaltı verildi. Kahvaltıya Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Yüce, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ile hakimler, savcılar ve avukatlar katıldı. Tören kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı ve Baro Başkanı Ramazan Gedik tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

 

Yeni adli yılın hayırlı olmasını dileyen Baro Başkanı Ramazan Gedik, "Bu adli yıl inşallah haklının hakkını aldığı, kötünün ve suçlunun hak ettiği cezayı aldığı bir adli yıl olur. Türkiye Cumhuriyet Devleti ilelebet payidar kalacaksa Türkiye Anayasasında yazdığı gibi demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlı kalınmasını talep ediyoruz. Hukukun üstünlüğü, tarafsız, bağımsız yargı, savunmanın serbestliği ve saygı gösterilmesi olmazsa olmazlarımızdandır" dedi.

 

 

Gedik, avukat müvekkil ilişkisini kısıtlayan, avukatların vekalet ücretlerini sınırlayan düzenleme yapıldığını belirterek, "Bu bizim mesleğimiz için son derece kaygı vericidir. Hukuk, adalet devletin temeli. Yargı adaletin temeli. Avukatlar da adil yargılanmanın teminatıdır. Adil, doğru, güvenli bir yargılanma olacaksa avukat mutlaka savunma görevini yapacaktır. Bu hakka saygı gösterilmesi, avukatlık mesleğinin önünün açılması ve geliştirilmesi gerekir" diye konuştu.

burdur adli yıl açılış burdur haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat