Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında, Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İlçe Kaymakamlarının yanı sıra Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Hayri Sandıkçı, Ali Nazım Balcıoğlu ve Kaymakam adayları Osman Şahin ve Ertuğrul Aslan katıldı.

Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında, Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında, Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 470 kez okundu.

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Değerlendirme toplantısının hemen ardından Kaymakamlarla bir araya gelen Vali Yılmaz bazı hususlarla ilgili talimatlarını aktardı.

İlçelerin genel durumu ile ilgili Kaymakamlardan bilgi alan Vali Yılmaz,  2017 / 2018 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla okul güvenliği başta olmak üzere alınan tedbirlerin gözden geçirilmesini istedi. Aynı şekilde ilçelerde 2017 / 2018 akademik yılının başladığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine bağlı yüksekokul ve meslek yüksekokullarında öğrenim döneminin huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanması için üniversite güvenliği konusunda da gerekli tedbirlerin titizlikle alınması talimatını verdi.

Şehitliklerin özel idarelere devredildiğini hatırlatan Vali Yılmaz, bu konuda ilçeler ve köylerde bulunan şehitlikler ve şehit mezarlarının bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarının titizlikle takip edilmesini istedi. İl Özel İdaresi koordinesinde şehitliklerin ve şehit mezarlarının fiziki şartlarının en düzgün ve en sağlam şekilde modernize edilmesi gerektiğini ifade etti.

KÖYDES yatırımlarının da takip edilmesini isteyen Vali Yılmaz, köylerimize önümüzdeki dönemlerde yapılacak alt yapı yatırımları ile ilgili de önceliklerin belirlenmesini istedi.

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile dağıtılacak kömür yardımı iş ve işlemlerinin soğuklar başlamadan dağıtılacak şekilde planlanması istedi.

Burdur Kaymakam toplantı burdur valiliği bucak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü