Burdur Gölü Festivali başlıyor

BURDUR Gölü'ndeki çekilmeye dikkati çekmek amacıyla Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Gölü Festivali başlıyor. Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Gölü Festivali, yarın saat 17.30'da düzenlenecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. Köprübaşı mevkiinden başlayacak kortej yürüyüşü Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda son bulacak. Festival kapsamında Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda 14 Eylül saat 21.00'de Berkay konseri, 15 Eylül'de Fettah Can ve 16 Eylül'de yapılacak finalde ise Merve Uluğ konseri düzenlenecek. TÜRKİYE SUJETİ ŞAMPİYONASI Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 2'nci ayak yarışı Burdur Gölü'nde 15- 16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Şampiyonaya 7 farklı ülkeden sporcular katılacak. Şampiyonada sporcular 8 farklı kategoride mücadele edip, flyboard ile gölde suyun üzerinde şovlar gerçekleştirecek. Yarışlar StockPro (0-179 bg), StockPro (180 bg ve üstü), OPEN Pro, Kadınlar Kupası, Flyboard, Drag, Burdur Kupası ve Burdur Flyboard Kupası olarak yapılacak. ULUSLARARASI KATILIM Burdur Gölü'nde yapılacak şampiyonaya Türk sporcuların yanı sıra KKTC, Kore, Rusya, Hollanda, Tayland, Finlandiya ve Kolombiya'dan yarışçılar katılacak. Dünya Kupası formatında yapılacak Burdur Flyboard Kupası'nda Da Veob Emily Kim (Kore), Valeira Vershinina (Rusya), Petra Wijnker (Hollanda), Dina Yurievna (Rusya), Suksan Tongthai (Tayland), Miika Tourunen (Finlandiya), Daniel Guerra (Kolombiya), Vadim Mekhaev (Finlandiya), Özgür Özbilir (KKTC) ve Sami Meyzin (KKTC) ter dökecek. PARA ÖDÜLÜ Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nda dereceye giren sporculara Burdur Belediyesi tarafından para ödülü dağıtılacak. Yedi farklı sınıfın birincisi 1000 TL, ikincisi 750 TL ve üçüncüsü de 500 TL para ödülü kazanacak. Festival kapsamında sualtı dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'nde dalış gerçekleştirecek. Milli sporcu Şahika Ercümen 15 Eylül Cuma günü saat 14.00'de Salda Gölü'nde gösteri dalışı yapacak..

Burdur Gölü Festivali başlıyor
Burdur Gölü Festivali başlıyor
Bu içerik 590 kez okundu.

BURDUR Gölü'ndeki çekilmeye dikkati çekmek amacıyla Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Gölü Festivali başlıyor.

 

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Gölü Festivali, yarın saat 17.30'da düzenlenecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. Köprübaşı mevkiinden başlayacak kortej yürüyüşü Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda son bulacak. Festival kapsamında Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda 14 Eylül saat 21.00'de Berkay konseri, 15 Eylül'de Fettah Can ve 16 Eylül'de yapılacak finalde ise Merve Uluğ konseri düzenlenecek.

TÜRKİYE SUJETİ ŞAMPİYONASI

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 2'nci ayak yarışı Burdur Gölü'nde 15- 16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Şampiyonaya 7 farklı ülkeden sporcular katılacak. Şampiyonada sporcular 8 farklı kategoride mücadele edip, flyboard ile gölde suyun üzerinde şovlar gerçekleştirecek. Yarışlar StockPro (0-179 bg), StockPro (180 bg ve üstü), OPEN Pro, Kadınlar Kupası, Flyboard, Drag, Burdur Kupası ve Burdur Flyboard Kupası olarak yapılacak.

ULUSLARARASI KATILIM

Burdur Gölü'nde yapılacak şampiyonaya Türk sporcuların yanı sıra KKTC, Kore, Rusya, Hollanda, Tayland, Finlandiya ve Kolombiya'dan yarışçılar katılacak. Dünya Kupası formatında yapılacak Burdur Flyboard Kupası'nda Da Veob Emily Kim (Kore), Valeira Vershinina (Rusya), Petra Wijnker (Hollanda), Dina Yurievna (Rusya), Suksan Tongthai (Tayland), Miika Tourunen (Finlandiya), Daniel Guerra (Kolombiya), Vadim Mekhaev (Finlandiya), Özgür Özbilir (KKTC) ve Sami Meyzin (KKTC) ter dökecek.

PARA ÖDÜLÜ

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nda dereceye giren sporculara Burdur Belediyesi tarafından para ödülü dağıtılacak. Yedi farklı sınıfın birincisi 1000 TL, ikincisi 750 TL ve üçüncüsü de 500 TL para ödülü kazanacak.

Festival kapsamında sualtı dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'nde dalış gerçekleştirecek. Milli sporcu Şahika Ercümen 15 Eylül Cuma günü saat 14.00'de Salda Gölü'nde gösteri dalışı yapacak.

 

 


Kaynak: DHA

Burdur Gölü Festivali başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat