Bucak’ın yüzde 99’u doğalgaza kavuşacak

Burdur’un Bucak ilçesinde doğalgaz çalışmalarının yıl sonuna kadar yüzde 99’u tamamlanacak.

Bucak’ın yüzde 99’u doğalgaza kavuşacak
Bucak’ın yüzde 99’u doğalgaza kavuşacak Akca Gazete
Bu içerik 919 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Bucak ilçesinin Aladdin Mahallesinde Torosgaz tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin çalışmaları yerinde inceleyerek Torosgaz yetkililerinden bilgi aldı.

Aladdin Mahallesinde Torosgaz tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’e Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp,Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh Kanık,  Ak Parti İçe Başkanı Adem Şengül, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri ve yetkili birimlerin amirleri katıldı.  

 Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “Bucak’ta şu ana kadar doğalgaz çalışmalarının yüzde 60’ı tamamlanmış durumdadır. 1 Ocak 2018 tarihine kadar ilçemizin 20 mahallesinden 18 mahallesinde doğalgaz çalışmalarının yüzde 99’u tamamlanmış olacak. Geriye kalan Atilla Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallelerimizde ise doğalgaz çalışmaları 2018 yılı içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp ise Bucak’ta doğalgaz altyapı çalışmalarının ana omurga olarak tamamlanmış olduğunu belirterek şöyle dedi. “Bucak’ta doğalgazda altyapı çalışmalarının ana omurgası tamamlanmış sayılır. İmarlı olup doğalgaz isteyen herkes ile bağlantılarını yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Doğalgaz almak isteyenler abonelik işlemlerini tamamlamaları halinde bağlantıları bir an önce tamamlamaya çalışacağız” dedi. Küp, doğalgaz bağlanması için şu ana kadar Bucak’ta 8 bin 200 müracaat olduğunu bunlardan 7 bin 500 abonenin gaz kullandığını belirtti. Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp “hedefimiz 12 bin aboneye ulaşmaktı. Yeterli çalışmayı yapamadığımız için bu hedefe ulaşamadık. Fakat yıl sonuna kadar 12 bin aboneye ulaşmak için yeterli çalışmayı tamamlayacağız” dedi.

Bucak Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül ise “İlçemizde Torosgaz çelik hat dediğimiz ana hatların tamamlanmasının son aşamasına geldi. Önümüzdeki günlerde tali hatlar ve bireysel hatların bağlanama çalışmaları tamamlandıktan sonra yıl sonuna kadar Bucak’ın yüzde 99’u temiz, ucuz gaza kavuşmuş olacağız” dedi. 

bucak doğalgaz torosgaz bucak belediye yalçın sezgin adem şengül oktay küp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü