İŞADAMI CADIL’DAN VALİ YILMAZ’A ZİYARET

İŞADAMI CADIL’DAN VALİ YILMAZ’A ZİYARET
İŞADAMI CADIL’DAN VALİ YILMAZ’A ZİYARET Akca Gazete
Bu içerik 427 kez okundu.

Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ı ziyaret etti.

İşadamı Mehmet Cadıl, beraberinde Kanal 15 Genel Müdürü Hüseyin Dilek ile birlikte Vali Şerif Yılmaz’ı ziyaret ederek 18 Eylül Pazartesi Günü LYS sınavında Türkiye 32’incisi olan Hasan Nafi Orun’a otomobil hediye edeceği programa davet etti. Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrencilerle birlikte ikinci çocukluğunu yaşadığını ifade eden İşadamı Cadıl ziyarette yaptığı konuşmada LYS’de Türkiye derecesi yapan öğrenciye Vali Yılmaz’ın katılacağı programda sıfır araba hediye edeceğini belirtti.

Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl, “Burdur’un Ağlasun ilçesinde bir fırıncının çocuğu bu ödülü hak etti ve kazandı. Ona nasip olursa Valimizin önderliğinde kurdelesini takıp sıfır almış olduğumuz arabanın anahtarını teslim edeceğiz. Bizim de vaadimiz bu şekilde gerçekleşmiş olacak. Bu ödülü vermekten de aile olarak çok mutluyuz. İnşallah Valimizin önderliğinde çocuğumuzu onurlandıracağız” dedi.

Vali Şerif Yılmaz da konuşmasında hayırsever işadamlarının okulları yaptırdıktan sonra sahip çıkmalarının önemine vurgu yaptı.

Vali Yılmaz, “Hayırsever İşadamlarımızın okullarını yaptıktan sonra sahip çıkması önemli. Sadece binayı yapıp bırakmak değil, kendi işyeri gibi, kendi özel okulu gibi yardım ve desteği devam ediyor İşadamlarımızın özellikle Sayın Cadıl’a teşekkür ediyoruz. Bugün dereceye giren evladımızı bir otomobille ödüllendirmesi ben inanıyorum ki bundan sonra orada okuyan çocuklara teşvik olacaktır. Orada okuyan çocuklara bu bir örnek olacaktır, kendisinin de ifade ettiği gibi kırsal kesimde yaşayan gelir düzeyi çok düşük olan bir ailemizin çocuğu bugün ilk 100’e giriyorsa bunun çok büyük anlam ifade ettiğini söylemek lazım. Eğitimi bu şekilde hem kurum hem aile, hem hayırseverlerin katkısıyla ve desteği ile el birliği ile çok daha üst seviyelere getirme imkanımız olacak. Sayın Mehmet Cadıl ve ailesi de aynı duyarlılığı gösteriyor, evlatları da aynı duyarlılığı gösteriyor, Allah herkese böyle hayırlı evlatlar versin. Öğrencilerimizi de tebrik ediyorum, Allah zihin açıklığı versin” dedi.

 

 

 

burdur bucak mehmet cadıl vali şerif yılmaz davet portsan kanal15 tv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza