Çöp konteynerleri yeraltına

MURATPAŞA Belediyesi, ilçedeki çöp konteynerlerini yeraltına almak için yaptığı çalışma kapsamında şu ana kadar 2 bin 923 konteyneri yeraltına aldı. Muratpaşa Belediyesi, 56 mahallesinin 46'sında 2 bin 923 çöp konteynerini yeraltına aldı. Muratpaşa Belediyesi, saatlik çöp toplamanın yapıldığı Kaleiçi mahalleri Barbaros, Kılıçaslan, Selçuk, Tuzcular'la birlikte Kırcami bölgesinin mahalleri Tarım, Yenigöl, Yeşilköy, Yeşilova'yla fiziki şartları uygun olmayan Haşimişcan ve Bahçelievler haricinde tüm mahallerde çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sonucunda 9 bin 586 konteynerin bulunduğu Muratpaşa'da yüzde 30,5 konteyner yeraltına alınmış oldu. SİSTEMİN AVANTAJLARI Muratpaşa Belediyesi, 3 binincisinin yeraltına almaya hazırlandığı çöp konteyner sistemini Temizlik İşleri Müdürlüğü Atölyesi'nde üretiyor. Adeta bir buzdağını andıran yeraltı sistemiyle daha fazla çöp depolama kapasitesi yaratıldığı gibi sistem sayesinde çöpün taşması gibi sorunlar da ortadan kalktı. Çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldıran sistem özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantaj sağlıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken, site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor, çocuklarını güvenle oynayabileceği alanlar yaratıyor..

Çöp konteynerleri yeraltına
Çöp konteynerleri yeraltına
Bu içerik 339 kez okundu.

MURATPAŞA Belediyesi, ilçedeki çöp konteynerlerini yeraltına almak için yaptığı çalışma kapsamında şu ana kadar 2 bin 923 konteyneri yeraltına aldı.
Muratpaşa Belediyesi, 56 mahallesinin 46'sında 2 bin 923 çöp konteynerini yeraltına aldı.
Muratpaşa Belediyesi, saatlik çöp toplamanın yapıldığı Kaleiçi mahalleri Barbaros, Kılıçaslan, Selçuk, Tuzcular'la birlikte Kırcami bölgesinin mahalleri Tarım, Yenigöl, Yeşilköy, Yeşilova'yla fiziki şartları uygun olmayan Haşimişcan ve Bahçelievler haricinde tüm mahallerde çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sonucunda 9 bin 586 konteynerin bulunduğu Muratpaşa'da yüzde 30,5 konteyner yeraltına alınmış oldu.
SİSTEMİN AVANTAJLARI
Muratpaşa Belediyesi, 3 binincisinin yeraltına almaya hazırlandığı çöp konteyner sistemini Temizlik İşleri Müdürlüğü Atölyesi'nde üretiyor. Adeta bir buzdağını andıran yeraltı sistemiyle daha fazla çöp depolama kapasitesi yaratıldığı gibi sistem sayesinde çöpün taşması gibi sorunlar da ortadan kalktı. Çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldıran sistem özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantaj sağlıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken, site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor, çocuklarını güvenle oynayabileceği alanlar yaratıyor.

 

 

 


Kaynak: DHA

Çöp konteynerleri yeraltına
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü