Vali Yılmaz'dan Ağlasun'a ziyaret

BURDUR Valisi Şerif Yılmaz, Ağlasun İlçesi'ni ziyaret ederek protokol üyeleri ve halkla görüştü.

Vali Yılmaz'dan Ağlasun'a ziyaret
Vali Yılmaz'dan Ağlasun'a ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 892 kez okundu.

Ağlasun'u ziyaret eden Vali Şerif Yılmaz'ı hükümet konağı önünde Kaymakam Hasan Akbulut, Belediye Başkanı Aydın Kaplan, daire amirleri, kamu kurumları ve siyasi parti temsilcileriyle muhtarlar karşıladı. Kaymakamlık makamına geçen Vali Yılmaz, ilçe hakkında bilgi aldı. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bağlı Ağlasun Meslek Yüksekokulu konferans salonunda ilçe protokolüyle toplantı yaptı.

 

Burada konuşan Vali Şerif Yılmaz, FETÖ'nün darbe girişimini hatırlatarak, "Kaymakamlıklar, belediye başkanları, muhtarlar, kamu görevlileri ve halka büyük görev düşmektedir. İlimizde oluşabilecek her türlü terör faaliyetlerinde emniyet ve jandarma kuvvetleri anında müdahale etmektedir. Terör şu an için orman yangınlarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. İlçenize veya köyünüze gelen yabancıların nüfus kayıt örneklerini ilgili kurumlara derhal bildiriniz. Şüpheli gördüğünüz kişi veya kişileri kolluk kuvvetlerinize ihbar ediniz. Her şeye karşı duyarlı olunuz. Hepimize bu konuda görev düşmektedir" dedi.

 

Uyuşturucu ve uyarıcı madde satışına izin verilmemesi gerektiğine dikkati çeken Vali Yılmaz, okul önlerinde, giriş ve çıkışlarda denetimin artırılması, öğrenci servislerinin takip edilmesi, eksiği olan ve kurallara uymayan sürücülerin cezalandırılması talimatını verdi. Köy merkezlerinin kilit taş ile kaplanacağını, yollarının da sıcak asfalt olacağını belirten Yılmaz, köy muhtarlarının en çok şikayet ettiği yollar ve içme suyu sorunlarının da programa alındığını vurguladı. Düğünlerde silah sıkan magandalarla etkin mücadele verileceğini aktaran Vali Yılmaz, havai fişek atılmasının yasak olduğunu, eğitim ve öğretim başlayacağı için okul bahçelerinde de artık düğün yapılmayacağını söyledi.

 

Burdur, ilçeleri ve köylerinde geçen yıllara göre suç oranlarının giderek azaldığını, alınan önlemler sayesinde hırsızlık, kaçakçılık gibi suçlarda azalma yaşandığını anlatan Vali Yılmaz, Hint keneviri ekimi ve kullanılmasında artış olduğunu, emniyet ve jandarma kuvvetlerinin konuya çok hassas yaklaştığını ve yoğun mücadele verdiğini belirtti. Vali Yılmaz, ilçeye kurulacak olan arıtma tesisiyle de Ağlasun merkez ile bağlı birkaç köyün su sorununun çözüleceğini de söyledi.

 

Vali Yılmaz daha sonra Cumhuriyet Meydanı'ndaki bir kafede halkla buluştu. Halkın sorunlarını dinleyen Vali Şerif Yılmaz, çay içip vatandaştan gelen sorulara yanıt vererek notlar aldı.

 

 

 

 

 

DHA-Bölge

burdur vali ağlasun ziyaret ağlasun haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu