Burdur Milli Eğitimde Yatırımlar Sürüyor

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur İl Genelinde yapımı devam eden ve proje halinde olan eğitim yatırımları ile ilgili açıklamada bulundu.

Burdur Milli Eğitimde Yatırımlar Sürüyor
Burdur Milli Eğitimde Yatırımlar Sürüyor Akca Gazete
Bu içerik 611 kez okundu.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur İl Genelinde yapımı devam eden ve proje halinde olan eğitim yatırımları ile ilgili açıklamada bulundu.

" 30 Proje 166 Milyonluk Yatırım "

AK Parti Hükümetleri döneminde eğitim yatırımlarına büyük önem verildiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik,Burdur iline 2017 yılında 166 milyon TL  tutarında devlet yatırımı olacağını ifade etti.

Özçelik açıklamasında toplam 30 projenin olduğunu ve 6 projenin 30 gün içinde teslim edileceğini, 4 projenin inşaatının sürdüğünü, 1 projenin ihale edileceğini ve 19 projenin ise proje ve ihale çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Milletvekili Özçelik, açıklamasında "İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni binası tamamlanarak hizmete sunulmuştur. 8 Derslikli Düğer Ortaokulu, 8 Derslikli Çeltikçi Yunus Emre İlkokulu, 4  Derslikli Ağlasun Mamak İlkokulu ve 4 Derslikli Kozluca İlkokulu Ek Binası 30 gün içinde teslim edilmesi planlanmaktadır. Yine 12 Derslikli Çavdır Meslek Lisesi ise 1.dönem sonuna teslim edilmesi için çalışmalar devam etmektedir" dedi.

İnşaatı devam eden yatırımlarla ilgili olarak açıklama yapan Özçelik, " Karamanlı Fen Lisesi Okulu alanı içerisinde 200 kişilik Karamanlı Ortaöğretim Pansiyonu, İl Merkezinde Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu bahçesi içerisine 536 kişilik Konferans Salonu, 4 Derslikli Tefenni Anaokulu ve Burdur ilinin en büyük ortaokulu olacak olan 32 Derslikli Bucak Emin Gülmez Ortaokulu'nun da inşaat çalışmaları sürmektedir" ifadelerini kullandı.

4 derslikli Çatağıl İlkokulu'nun 29 Eylül 2017 tarihinde ihale edileceğini ifade eden Milletvekili Özçelik, " İmam Hatip Lisesi ve Bahçelievler Mahallesi'nde olmak üzere Burdur il merkezinde 2, Yeşilova ilçemiz Merkez Ortaokulu bahçesinde spor salonu projesi ve ihale işlemleri sürmektedir. Burdur İl merkezinde Bozkurt Mahallesi'ndeki Milli eğitim lojmanları yıkılarak yerine 200 kişilik öğrenci pansiyonumuzun ihale işlemleri devam etmektedir. Yine İl Merkezi 7, Bucak, Gölhisar 2, Ağlasun, Çavdır, Yeşilova ve Karamanlı olmak üzere 14 okul binasının proje ve ihale çalışmaları devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Özçelik, 2017 yılında hayırseverlerin katkısıyla eğitim yatırımlarının da sürdüğünü ifade ederek " Gölhisar Yusufça Mahallesi'nde 2 derslikli anaokulu tamamlanmış ve eğitime hazır durumdadır. Yine Karamanlı ilçesinde 4 derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatı sürmektedir. Burdur İl Merkezinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan 16 derslikli TOBB Meslek Lisesi inşaatı tüm hızıyla devam etmekte, yıl sonuna tamamlanması planlanmaktadır. Yine İl merkezinde Hilal Petek Kız İmam Hatip Lisesi'nin ruhsat işlemleri devam etmekte olup Ekim ayında inşaatın başlaması planlanmaktadır" dedi.

Özçelik, Eğitimin Başkenti sloganına yakışan eğitim yatırımlarının her geçen yıl katlanarak artacağını belirterek, "Burdur ilimize ve ilçelerimize hem devletimizin eğitim yatırımları hem de hayırseverlerimizin yatırımları sürmektedir. Hayırseverlerimiz başta olmak üzere eğitime destek veren tüm herkese teşekkürlerimi sunarım" dedi

burdur ak parti milletvekili bayram özçelik milli eğitim yatırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü