Okul Aile Birliği Başkanları Valiye teşekkür ziyaretinde bulundular

Ziyarette, Şeker Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Toklu, Gazi İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Bahçelievler İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Özlem Seçilmiş, Türkiye Yardım Sevenler İlkokulu ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Selçuk Örs ve Şeker Ortaokulu Okul Aile Birliği Yönetiminden Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç yer aldı.

Okul Aile Birliği Başkanları Valiye teşekkür ziyaretinde bulundular
Okul Aile Birliği Başkanları Valiye teşekkür ziyaretinde bulundular Akca Gazete
Bu içerik 994 kez okundu.

Okullardaki ikamete göre kayıt sisteminin sıkı tutulmasından dolayı, bazı okullarda ki sınıf mevcutlarında düşüşün yaşandığını belirten Okul Aile Birliği Başkanları, sayı itibariyle 2017 / 2018 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin daha rahat şekilde sınıflarında eğitim öğretime devam edeceklerini belirterek bu durumdan hem öğrenciler, hem veliler olarak memnun olduklarını ifade ettiler.

Vali Yılmaz’a bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden okul aile birliği başkanları, derslik başına düşen öğrenci sayısında ki azalmanın sınıf ortamını rahatlatacağından, bu durumun öğrencilerin derslerinde ki başarı durumunu da olumlu yönde etkileyeceğini ifade ettiler.

Ayrıca yaz tatili dönemlerinde okullarda yapılacak düğünlerle ilgili Belediye Meclisi tarafından okul aile birliği başkanlıklarından 65 TL para alınması kararı ile ilgili de bu durumun kanuna aykırı ve eşitlik ilkesine de ters olduğunu belirterek, Vali Şerif Yılmaz’ın bu konuyla ilgili açıklamalarını destek verdiklerini belirterek kendisine teşekkür ettiler.

Öğle araları saatlerinin kısalması ile ilgili velilerin yaşadığı sıkıntıları da ziyaretleri sırasında Vali Yılmaz’la paylaşan okul aile birliği başkanları, adrese göre kayıt sistemi uygulamasının sıkı tutulması amacıyla bazı okullarda uygulanan öğle saati aralığı ile ilgili sıkıntıları dile getirerek, bu durumla ilgili mevcut kayıt bölgesinde yaşayan öğrenci ve velilerin de sıkıntılar yaşadığını belirterek bu durumu Vali Yılmaz’a ilettiler.

Vali Yılmaz, ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, mevcut adres kayıt sistemi uygulamasının Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından uzun süredir uygulandığını belirterek biz bu uygulamayı gerçek dışı beyanda bulunarak delmeye çalışanların başka öğrencilerin hakkını gasp ettiğini düşünerek, önüne geçmek için bu işi sıkı tuttuklarını ifade etti. Bunun da meyvelerini almaya başladıklarını ifade eden Vali Yılmaz, bu uygulama ile beraber bazı okullarda ki yığılmaların azaldığını ifade etti. Sınıf mevcutlarının istenen duruma geldiğini belirtti.

Ayrıca vatandaşlarımız arasında oluşturulan birkaç okulun ve bu okuldaki öğretmenlerin başarılı olduğu algısının diğer öğretmenlerimize hakaret olarak değerlendiriyorum diğen Vali Yılmaz, Burdur’un eğitimdeki başarısının il genelindeki 268 okulun, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin başarısı olduğunu ifade etti.

Okul saati araları ile ilgilide öğrenci servisleri ile ilgili durumlar netleştikten sonra, sıkıntılar devam ediyorsa saatleri gözden geçireceklerini belirtti.

burdur okul aile birliği vali şerif yılmaz burdur haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Akca Gazete 381. Sayı
Akca Gazete 381. Sayı