Suriyeli çocuklara özel sınıf

ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi Yaşar Yalçın İlkokulu'nda Suriyeli çocuklar için özel sınıf oluşturuldu. Korkuteli'nde Suriyeli çocukların okula daha iyi adapte olabilmeleri amacıyla özel sınıf oluşturuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, Yaşar Yalçın İlkokulu'ndaki özel sınıfı ziyaret ederek, okul yöneticilerinden bilgi aldı. Yıldız, sınıfa ilk etapta Suriyeli 38 öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi. Ülkelerindeki savaştan kaçarak Korkuteli'ne gelen çocukların eğitim alanındaki her türlü ihtiyacının karşılandığını anlatan İsmet Yıldız, ″İlçede Suriyeli 38 öğrencimiz var. Bakanlığımızın politikasında çocukların sınıflara dağıtılması ve o sınıflardaki kültürel yapının kaynaşması hedefleniyor. Sınıflarda kaynaşarak eğitim alındığı zaman kültürel anlamda ve diğer değerler anlamında daha çabuk adapte oldukları için bakanlığımız böyle bir yol izlemekte. Ancak öğrenci sayısının fazla olduğu mahallelerde de ayrı sınıflar oluşturulmakta. Biz Suriyeli çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için valiliğimizin desteğiyle çalışmalarımızı yapıyoruz. 10 kişilik birinci sınıflar için özel sınıf oluşturarak eğitimlerini burada veriyoruz″ dedi..

Suriyeli çocuklara özel sınıf
Suriyeli çocuklara özel sınıf
Bu içerik 352 kez okundu.

ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi Yaşar Yalçın İlkokulu'nda Suriyeli çocuklar için özel sınıf oluşturuldu.

 

Korkuteli'nde Suriyeli çocukların okula daha iyi adapte olabilmeleri amacıyla özel sınıf oluşturuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, Yaşar Yalçın İlkokulu'ndaki özel sınıfı ziyaret ederek, okul yöneticilerinden bilgi aldı. Yıldız, sınıfa ilk etapta Suriyeli 38 öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi.

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Korkuteli'ne gelen çocukların eğitim alanındaki her türlü ihtiyacının karşılandığını anlatan İsmet Yıldız, ″İlçede Suriyeli 38 öğrencimiz var. Bakanlığımızın politikasında çocukların sınıflara dağıtılması ve o sınıflardaki kültürel yapının kaynaşması hedefleniyor. Sınıflarda kaynaşarak eğitim alındığı zaman kültürel anlamda ve diğer değerler anlamında daha çabuk adapte oldukları için bakanlığımız böyle bir yol izlemekte. Ancak öğrenci sayısının fazla olduğu mahallelerde de ayrı sınıflar oluşturulmakta. Biz Suriyeli çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için valiliğimizin desteğiyle çalışmalarımızı yapıyoruz. 10 kişilik birinci sınıflar için özel sınıf oluşturarak eğitimlerini burada veriyoruz″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Suriyeli çocuklara özel sınıf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti