Servis şoförlerine eğitim

ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi'nde okul servisi şoförlerine eğitim semineri verildi. Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı, Bölge Trafik İstasyon Amirliği ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, öğrenci taşıyan okul servis şoförlerine uyarılarda bulundu. Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıda İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Murat Karademir, ″Araçlarda öğrencilerimiz dışında farklı kişiler olmayacak. Kanun ve yönetmelik bize ne diyorsa biz uygulamak zorundayız. Bu görevinizi tam ve layıkıyla yapmanızı istiyoruz. Öğrencilerimiz koltuklarında rahat oturacak. Çocuklar şoförlerin hal ve hareketlerinden etkilenmektedir. Bu sebeple şoförler kılık kıyafetiyle ve davranışlarıyla öğrencilere örnek olacak ve araçlarına sivil yolcu almayacak″ dedi. Servis şoförlerinin öğrencilere sahip çıkması gerektiğini belirten Karademir, ″Geleceğimiz olan çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına mutlaka uyun. Araç durmadan kapıları açmayın. Takip mesafesine dikkat edin. Sizlerden tek isteğimiz eğitim döneminde öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde okullarına gidip gelmeleridir″ diye konuştu. Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çelik de taşıma esnasında uyulması gereken davranışlar ve kurallar, trafik kazalarının meydana geliş nedeni ve alınacak tedbirler, trafik kazalarında insan faktörü ve trafik kazalarının nedenleri, okul taşıtı standartları konusunda bilgiler vererek, yapılan kontrollerde araçları işleten şahısların uyması gereken kuralların ve araç üzerinde olması gereken donanımlar ve belgelerin her zaman hazır olması gerektiğini vurguladı..

Servis şoförlerine eğitim
Servis şoförlerine eğitim
Bu içerik 344 kez okundu.

ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi'nde okul servisi şoförlerine eğitim semineri verildi.
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı, Bölge Trafik İstasyon Amirliği ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, öğrenci taşıyan okul servis şoförlerine uyarılarda bulundu. Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıda İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Murat Karademir, ″Araçlarda öğrencilerimiz dışında farklı kişiler olmayacak. Kanun ve yönetmelik bize ne diyorsa biz uygulamak zorundayız. Bu görevinizi tam ve layıkıyla yapmanızı istiyoruz. Öğrencilerimiz koltuklarında rahat oturacak. Çocuklar şoförlerin hal ve hareketlerinden etkilenmektedir. Bu sebeple şoförler kılık kıyafetiyle ve davranışlarıyla öğrencilere örnek olacak ve araçlarına sivil yolcu almayacak″ dedi.
Servis şoförlerinin öğrencilere sahip çıkması gerektiğini belirten Karademir, ″Geleceğimiz olan çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına mutlaka uyun. Araç durmadan kapıları açmayın. Takip mesafesine dikkat edin. Sizlerden tek isteğimiz eğitim döneminde öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde okullarına gidip gelmeleridir″ diye konuştu.
Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çelik de taşıma esnasında uyulması gereken davranışlar ve kurallar, trafik kazalarının meydana geliş nedeni ve alınacak tedbirler, trafik kazalarında insan faktörü ve trafik kazalarının nedenleri, okul taşıtı standartları konusunda bilgiler vererek, yapılan kontrollerde araçları işleten şahısların uyması gereken kuralların ve araç üzerinde olması gereken donanımlar ve belgelerin her zaman hazır olması gerektiğini vurguladı.

 

 

 


Kaynak: DHA

Servis şoförlerine eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti