CHP il başkanlığı için 5 isim

ANTALYA'da delege seçimlerinin devam ettiği CHP'de il başkanlığı için 5 isim ön plana çıkıyor. İl başkanlığı için Mustafa Erdem, Vahap Tuncer, Tuncay Ercenk, Ahmet Kumbul ve Garip Erdoğan'ın adı geçiyor. CHP'nin aralık ayı sonunda gerçekleşecek il başkanlığı seçimleri için mahallelerde 10 Eylül'de başlayan delege seçimleri devam ediyor. 45 doğal delegenin bulunduğu CHP'de mahallelerden çıkacak 600 delegenin oyu, yeni il başkanını belirleyecek. Delege seçimleri 24 Kasım'da sona erecek ve bu tarihten sonra ilçe başkanlarının belirleneceği kongreler başlayacak. İlçe kongreleri 25 Kasım'da Finike ile start alacak, 10 Aralık'ta Kepez ve Döşemealtı'yla sona erecek. MURATPAŞA BELİRLEYİCİ İlçe seçimlerinin ardından aralık ayı sonunda, CHP'yi 2019 yılında gerçekleştirilecek Büyükşehir ve genel seçimlere taşıyacak il başkanı belirlenecek. CHP'nin il başkanını belirleyecek en kritik ilçe ise Muratpaşa olacak. Muratpaşa'da 178 delegenin yanı sıra Kepez'de 99 ve Konyaaltı'nda 59 delege, yeni il başkanı için oy kullanacak. KİMLERİN ADI GEÇİYOR? İl başkanlığı için 5 isim ön plana çıkıyor. 5 isim, delegenin kendisini il başkanı görmek istediğini belirterek, seçilmeleri durumunda partilerini Antalya'da üst sıralara taşıyacaklarını aktardı. Mevcut il başkanı Mustafa Erdem, delegenin devam etmesi yönünde bir talebi olması durumunda aday olacak. İkinci isim olarak Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul gösteriliyor. Mustafa Erdem'in aday olmaması durumunda Ahmet Kumbul'u destekleyeceği iddia ediliyor. TUNCAY ERCENK YİNE ADAY Üçüncü isim ise daha önce CHP'de il başkanlığı ve milletvekilliği de yapmış olan Tuncay Ercenk. Ercenk, 2015 yılında yapılan il başkanlığı seçimlerinde Semih Erdem'in ardından en çok oy alan ikinci aday oldu. İl başkanlığı için adı geçen bir diğer isim ise Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer. Tuncer'in adı, önceki yıllarda da il başkanlığı için geçmişti. Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan da il başkanlığı için geçen isimler arasında..

CHP il başkanlığı için 5 isim
CHP il başkanlığı için 5 isim
Bu içerik 493 kez okundu.

ANTALYA'da delege seçimlerinin devam ettiği CHP'de il başkanlığı için 5 isim ön plana çıkıyor. İl başkanlığı için Mustafa Erdem, Vahap Tuncer, Tuncay Ercenk, Ahmet Kumbul ve Garip Erdoğan'ın adı geçiyor.

 

CHP'nin aralık ayı sonunda gerçekleşecek il başkanlığı seçimleri için mahallelerde 10 Eylül'de başlayan delege seçimleri devam ediyor. 45 doğal delegenin bulunduğu CHP'de mahallelerden çıkacak 600 delegenin oyu, yeni il başkanını belirleyecek. Delege seçimleri 24 Kasım'da sona erecek ve bu tarihten sonra ilçe başkanlarının belirleneceği kongreler başlayacak. İlçe kongreleri 25 Kasım'da Finike ile start alacak, 10 Aralık'ta Kepez ve Döşemealtı'yla sona erecek.

MURATPAŞA BELİRLEYİCİ

İlçe seçimlerinin ardından aralık ayı sonunda, CHP'yi 2019 yılında gerçekleştirilecek Büyükşehir ve genel seçimlere taşıyacak il başkanı belirlenecek. CHP'nin il başkanını belirleyecek en kritik ilçe ise Muratpaşa olacak. Muratpaşa'da 178 delegenin yanı sıra Kepez'de 99 ve Konyaaltı'nda 59 delege, yeni il başkanı için oy kullanacak.

KİMLERİN ADI GEÇİYOR?

İl başkanlığı için 5 isim ön plana çıkıyor. 5 isim, delegenin kendisini il başkanı görmek istediğini belirterek, seçilmeleri durumunda partilerini Antalya'da üst sıralara taşıyacaklarını aktardı. Mevcut il başkanı Mustafa Erdem, delegenin devam etmesi yönünde bir talebi olması durumunda aday olacak. İkinci isim olarak Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul gösteriliyor. Mustafa Erdem'in aday olmaması durumunda Ahmet Kumbul'u destekleyeceği iddia ediliyor.

TUNCAY ERCENK YİNE ADAY

Üçüncü isim ise daha önce CHP'de il başkanlığı ve milletvekilliği de yapmış olan Tuncay Ercenk. Ercenk, 2015 yılında yapılan il başkanlığı seçimlerinde Semih Erdem'in ardından en çok oy alan ikinci aday oldu. İl başkanlığı için adı geçen bir diğer isim ise Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer. Tuncer'in adı, önceki yıllarda da il başkanlığı için geçmişti. Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan da il başkanlığı için geçen isimler arasında.

 

 


Kaynak: DHA

CHP il başkanlığı için 5 isim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti