Finikeli kadın çiftçiler yarıştı

KADIN Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Finike etabı tamamlandı. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Finike etabı yapıldı. 8 yarışmacının katıldığı yarışma Finike Ziraat Odası salonunda gerçekleştirildi. Yarışmayı, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yakup Alagözoğlu, Emniyet Müdürü Başaran Şanlı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürü Bülent Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu, kurum amirleri ve vatandaş da izledi. Hacer Kılbacak yarışmayı birincilikle tamamlarken, ikinciliği Duriye Şimşek, üçüncülüğü ise Firdevs Ünal elde etti. Yarışmada birinciye 1750 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 600 liralık para ödülü verildi. Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu da yarışmaya katılan kadın çiftçilere çeyrek altın ve tişört hediye etti. 2009- 2010 yıllarında gerçekleştirilen yarışmalarda üst üste iki kez birinci olan Hacer Kılbacak, üçüncü kez birincilik unvanı aldı. Kılbacak, ″Kaybetseydim üzülürdüm. İki çocuk okutuyorum. Finalde kazanırsam elde ettiğim parayla çocuklarımın eğitim masrafını karşılayacağım. Çok mutluyum″ dedi. Kılbacak, 7 Ekim'de Antalya'da yapılacak il finalinde Finike'yi temsil edecek..

Finikeli kadın çiftçiler yarıştı
Finikeli kadın çiftçiler yarıştı
Bu içerik 357 kez okundu.

KADIN Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Finike etabı tamamlandı.

 

Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Finike etabı yapıldı.

8 yarışmacının katıldığı yarışma Finike Ziraat Odası salonunda gerçekleştirildi. Yarışmayı, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yakup Alagözoğlu, Emniyet Müdürü Başaran Şanlı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürü Bülent Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu, kurum amirleri ve vatandaş da izledi.

Hacer Kılbacak yarışmayı birincilikle tamamlarken, ikinciliği Duriye Şimşek, üçüncülüğü ise Firdevs Ünal elde etti. Yarışmada birinciye 1750 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 600 liralık para ödülü verildi. Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu da yarışmaya katılan kadın çiftçilere çeyrek altın ve tişört hediye etti.

2009- 2010 yıllarında gerçekleştirilen yarışmalarda üst üste iki kez birinci olan Hacer Kılbacak, üçüncü kez birincilik unvanı aldı. Kılbacak, ″Kaybetseydim üzülürdüm. İki çocuk okutuyorum. Finalde kazanırsam elde ettiğim parayla çocuklarımın eğitim masrafını karşılayacağım. Çok mutluyum″ dedi.

Kılbacak, 7 Ekim'de Antalya'da yapılacak il finalinde Finike'yi temsil edecek.

 

 


Kaynak: DHA

Finikeli kadın çiftçiler yarıştı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü