Geleceğin ressamları sergi açtı

RESSAM Mukadder Öztürk'ün resim eğitimi verdiği 6- 12 yaş grubu kursiyerlerin yıl içinde yaptığı eserler karma sergide beğeniye sunuldu. Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini Otantik Resim Atölyesi'nin küçük öğrencileri, ebeveynleri ve yakınları birlikte kesti. Galeriyi renk cümbüşüne çeviren sergide, 40 yağlıboya çalışması resim yer aldı. Farklı konulardaki resimler beğeni toplarken, küçük ressamlar da heyecanlı anlar yaşadı, velileri ise çocuklarının yetenekleri karşısında duygulandı. HAYALLER TUVALE RESMEDİLDİ Çocuklara resim eğitimi veren Otantik Resim Atölyesi'nin sahibi ressam Mukadder Öztürk, yürekleri sanat sevgisiyle dopdolu olan öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti. Öztürk, ″Kışın yağmur, çamur, fırtına, yazın sıcağa aldırmadan büyük bir heyecanla atölyeye koştular. Önce karakalemle desen çizimlerini, sanatın tarihçesini öğrendiler, sonra da tuval üzerine yağlıboya ile duygularını, düşüncelerini, özlemlerini, hayallerini resmettiler″ dedi. HEDEFLERİ ÜNLÜ RESSAM OLMAK Geleceğin ressamları Almina Su Yıldırım, Atakan Altındaş, Büşra Güven, Elif Berru İnce, Erdem Tunçbilek, Firuze Canbolat, Gamze Özseyhan, Hira Yıldız Aslan, İpek Tunçbilek, Kayra Hızal, Samed Aslan, Selin Su Maden, Toprak Ada Eroğlu, Tuğba Özseyhan, Zeren Can Sunan, hedeflerinin ileri de dünyaca ünlü birer ressam olmak olduğunu söyledi. Küçük ressamların eserlerinin yer aldığı sergi 1 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak.  .

Geleceğin ressamları sergi açtı
Geleceğin ressamları sergi açtı
Bu içerik 550 kez okundu.

RESSAM Mukadder Öztürk'ün resim eğitimi verdiği 6- 12 yaş grubu kursiyerlerin yıl içinde yaptığı eserler karma sergide beğeniye sunuldu.

 

Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini Otantik Resim Atölyesi'nin küçük öğrencileri, ebeveynleri ve yakınları birlikte kesti. Galeriyi renk cümbüşüne çeviren sergide, 40 yağlıboya çalışması resim yer aldı. Farklı konulardaki resimler beğeni toplarken, küçük ressamlar da heyecanlı anlar yaşadı, velileri ise çocuklarının yetenekleri karşısında duygulandı.

HAYALLER TUVALE RESMEDİLDİ

Çocuklara resim eğitimi veren Otantik Resim Atölyesi'nin sahibi ressam Mukadder Öztürk, yürekleri sanat sevgisiyle dopdolu olan öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti. Öztürk, ″Kışın yağmur, çamur, fırtına, yazın sıcağa aldırmadan büyük bir heyecanla atölyeye koştular. Önce karakalemle desen çizimlerini, sanatın tarihçesini öğrendiler, sonra da tuval üzerine yağlıboya ile duygularını, düşüncelerini, özlemlerini, hayallerini resmettiler″ dedi.

HEDEFLERİ ÜNLÜ RESSAM OLMAK

Geleceğin ressamları Almina Su Yıldırım, Atakan Altındaş, Büşra Güven, Elif Berru İnce, Erdem Tunçbilek, Firuze Canbolat, Gamze Özseyhan, Hira Yıldız Aslan, İpek Tunçbilek, Kayra Hızal, Samed Aslan, Selin Su Maden, Toprak Ada Eroğlu, Tuğba Özseyhan, Zeren Can Sunan, hedeflerinin ileri de dünyaca ünlü birer ressam olmak olduğunu söyledi. Küçük ressamların eserlerinin yer aldığı sergi 1 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak.

 

 

 


Kaynak: DHA

Geleceğin ressamları sergi açtı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti