Hasta yakınları için konaklama merkezi

KEPEZ Belediyesi tarafından yaptırılacak Hasta Yakınları Konukevi'nin temeli törenle atıldı. Ahatlı Mahallesi'nde 4100 m2 inşaat alanına sahip Hasta Yakınları Konukevi'nin temel atma törenine Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ahatlı Mahalle Muhtarı Tahsin Mutlucan, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, belediye bürokratları ve vatandaşlar katıldı. Hizmet binasında, 30 oda, bahçe, 3 adet asansör ve restoran yer alacak. Kent merkezi dışından gelenlerin 15 gün süreyle kahvaltı ve akşam yemeği dahil ücretsiz yararlanabileceği konukevi, aynı anda 80 kişiye hizmet verecek. Törende konuşan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldiklerinde Antalya'ya şifa talebiyle gelen vatandaşların konaklayacak yerleri olmadığını gördüklerini belirtti. Başkan Tütüncü, bölgenin birçok yerine hizmet veren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne yakın bir yerde bu hizmeti verme kararı aldıklarını söyledi. Hastanenin otoparkındaki arabaların içinde, hastane bahçesinde yaşamak zorunda olanlara hızlı bir konaklama yeri kazandırmak amacıyla, Kültür Mahallesi'nde bir bina kiralama yoluna gittiklerini anlatan Tütüncü, “Bu bina 32 yataklı ve 7 yıldır hizmet veriyor. Hasta yakınlarını 15 gün süreyle kahvaltı ve akşam yemeği ücretsiz olarak misafir ediyoruz″ dedi. BU HİZMET KURUMSALLAŞIYOR Vatandaşların memnuniyetini kazandıkları bu hizmeti kurumsallaştırmak istediklerini vurgulayan Hakan Tütüncü, “Yarın, öteki gün biri gelir, bu iş belediyenin işi değil deyip vazgeçebilir. Ama bina olursa o hizmet yaşar″ dedi. Belediyenin sağlıkla ilgili yatırımlarında olduğu gibi bu hizmetin de devamlılığını sağlamak yönünde bir iradeyi ortaya koyduklarını belirten Tütüncü, “Kiralık binamızdaki 32 yatak kapasitesi, kendi binamızda 80 yatağa çıkacak. 5 yıldızlı otel konforunda olacak. Yine konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği ücretsiz olacak″ dedi. Başkan Tütüncü, binanın 365 gün içinde tamamlanarak hizmete gireceğini duyurdu..

Hasta yakınları için konaklama merkezi
Hasta yakınları için konaklama merkezi
Bu içerik 303 kez okundu.

KEPEZ Belediyesi tarafından yaptırılacak Hasta Yakınları Konukevi'nin temeli törenle atıldı.

 

Ahatlı Mahallesi'nde 4100 m2 inşaat alanına sahip Hasta Yakınları Konukevi'nin temel atma törenine Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ahatlı Mahalle Muhtarı Tahsin Mutlucan, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, belediye bürokratları ve vatandaşlar katıldı. Hizmet binasında, 30 oda, bahçe, 3 adet asansör ve restoran yer alacak. Kent merkezi dışından gelenlerin 15 gün süreyle kahvaltı ve akşam yemeği dahil ücretsiz yararlanabileceği konukevi, aynı anda 80 kişiye hizmet verecek.

Törende konuşan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldiklerinde Antalya'ya şifa talebiyle gelen vatandaşların konaklayacak yerleri olmadığını gördüklerini belirtti. Başkan Tütüncü, bölgenin birçok yerine hizmet veren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne yakın bir yerde bu hizmeti verme kararı aldıklarını söyledi. Hastanenin otoparkındaki arabaların içinde, hastane bahçesinde yaşamak zorunda olanlara hızlı bir konaklama yeri kazandırmak amacıyla, Kültür Mahallesi'nde bir bina kiralama yoluna gittiklerini anlatan Tütüncü, “Bu bina 32 yataklı ve 7 yıldır hizmet veriyor. Hasta yakınlarını 15 gün süreyle kahvaltı ve akşam yemeği ücretsiz olarak misafir ediyoruz″ dedi.

BU HİZMET KURUMSALLAŞIYOR

Vatandaşların memnuniyetini kazandıkları bu hizmeti kurumsallaştırmak istediklerini vurgulayan Hakan Tütüncü, “Yarın, öteki gün biri gelir, bu iş belediyenin işi değil deyip vazgeçebilir. Ama bina olursa o hizmet yaşar″ dedi. Belediyenin sağlıkla ilgili yatırımlarında olduğu gibi bu hizmetin de devamlılığını sağlamak yönünde bir iradeyi ortaya koyduklarını belirten Tütüncü, “Kiralık binamızdaki 32 yatak kapasitesi, kendi binamızda 80 yatağa çıkacak. 5 yıldızlı otel konforunda olacak. Yine konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği ücretsiz olacak″ dedi. Başkan Tütüncü, binanın 365 gün içinde tamamlanarak hizmete gireceğini duyurdu.

 

 


Kaynak: DHA

Hasta yakınları için konaklama merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi