Burdur Gazi Atatürk Stadının Zemini Yenileniyor

Vali Şerif Yılmaz, Burdur Gazi Atatürk Stadının zemin yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Burdur Gazi Atatürk Stadının Zemini Yenileniyor
Burdur Gazi Atatürk Stadının Zemini Yenileniyor Akca Gazete
Bu içerik 639 kez okundu.

Stadyumda devam eden sentetik çim yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Vali Şerif Yılmaz’a incelemelerinde Burdur Milletvekili Reşat Petek, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı eşlik etti.

 

Çalışmalarla ilgili Vali Yılmaz’a bilgi veren Ömer Faruk Şiran, sentetik yüzeyli sahanın FİFA standartlarında yapıldığını kaydederek, zemin yenileme çalışmalarının yanında yedek kulübesi ve elektronik skorboard çalışmalarının yapılacağını söyledi. Tribünlerle ilgili de deprem analiz raporlarının, yeni tribün projesiyle birlikte Bakanlığa gönderildiğini kaydeden Şiran yaklaşık bir haftaya kadar zemin çalışmalarının tamamlanacağını belirterek, stadımız kullanıma hazır hale geldiğinde 7/24 takımlarımızın antrenman ve maçlarını yapabileceklerini belirtti.

 

İncelemelerinin ardından Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yılmaz, "Türkiye'de özellikle profesyonel takımların stadyum bakımları kulüplere veriliyor. Bunun dışında kalanların bakımları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılıyor. Bakımları da zor oluyor. Çim sahaların çocuk gibi bebek gibi bakılması gerekiyor. Bakım yapılsa da belli bir süre alanı kullanamıyorsunuz. Başka antrenman sahaları varsa sorun olmuyor ama bizim gibi sahası az olan illerde bunun tamamının bütün takımlar tarafından kullanıldığı düşünülürse yetersiz kalıyor. Arkadaşlar tarafından yaptığımız değerlendirmelerde ilçeler dahil bunun sentetik çime dönüştürülmesi kararına vardık. Bunu Kütahya'da da uygulamıştım. Kütahya'da stadların çoğunu sentetik çim yaptık. İlçelerimiz personel açısından yetersiz zaten. Bugün çim yapılır, bakımı yapılamazsa yarın sorun olur, devletin itibarını zedeleriz. Biz şuan 7 gün 24 saat kullanıma açık bir saha yaptık. Burdur'da bazı alışkanlıklar değişince tepki maalesef oluyor. Anlayışla karşılıyoruz. Burada sadece çim yerleştirilmedi altyapısı da oluşturuldu. Suyu deşarj edilebilecek bir çalışma yapıldı. Tek eksik tribünler kaldı. Onu da inşallah hazırladığımız bir proje çerçevesinde yenileyeceğiz" dedi.

 

Konuşmalarının devamında geçen hafta sonu BAL Liginde Bucak Oğuzhan’la Gölhisarspor maçı sonrası yaşanan kötü olaya dikkat çeken Vali Yılmaz, "HUZURUN ŞEHRİYKEN BİRKAÇ HOLİGANIN YAPTIĞI EYLEMLERİ TASVİP EDEMEYİZ" dedi.

"iki temsilcimiz arasında oynanan BAL Liginin ilk maçında istemediğimiz olaylar oldu. Daha ilk maçtan ne şampiyonluk veya küme düşme gibi bir durum yokken sorumsuz kişilerin maalesef böyle hareketleri oldu. Daha hiç bir şey yokken bu şekilde istenmeyen olayların önü açılırsa bununla baş edemeyiz. Herkesin sorumluluk duygusuyla hareket etmesi lazım. Aynı ilin iki ilçesi arasında böyle bir olayın yaşanması bizi daha da üzdü. Burdur'un birlik ve beraberlik içinde, kardeşliğin hakim olduğu huzurun şehriyken birkaç holiganın yaptığı eylemleri tasvip edemeyiz. Hem idari hem cezai işlemleri arkadaşlarımız takip ediyor. Bunların saha girişlerini de yasaklayacağız. Herkes stada spor için gelsin. Centilmence maçlarını izleyip ayrılsınlar" dedi.

burdur burdur valiliği gazi stadı saha çimen zemin yenileme vali şerif yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü