Dünya Yürüyüş Günü etkinliği

BURDUR'da 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Çatalpınar kavşağından Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren yürüyüşe İl Sağlık Müdür Yardımcısı Alper Teker, Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile öğrenciler katıldı. Göller Yöresi Anadolu Lisesi Öğrenci Bandosu eşliğindeki yürüyüşe katılanlar ″Sigara ve alkol kullanmayın kalbinizi ödüllendirin', 'Hareket edin kalbinizi ödüllendirin' yazılı dövizler taşıdı. İl Sağlık Müdürü Mehmet Metin Demir, ″Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Fiziksel hareketsizlik dünya genelindeki ölümlerin dördüncü önde gelen risk faktörü olarak belirlendi″ dedi..

Dünya Yürüyüş Günü etkinliği
Dünya Yürüyüş Günü etkinliği
Bu içerik 623 kez okundu.

BURDUR'da 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Çatalpınar kavşağından Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren yürüyüşe İl Sağlık Müdür Yardımcısı Alper Teker, Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile öğrenciler katıldı. Göller Yöresi Anadolu Lisesi Öğrenci Bandosu eşliğindeki yürüyüşe katılanlar ″Sigara ve alkol kullanmayın kalbinizi ödüllendirin', 'Hareket edin kalbinizi ödüllendirin' yazılı dövizler taşıdı.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Metin Demir, ″Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Fiziksel hareketsizlik dünya genelindeki ölümlerin dördüncü önde gelen risk faktörü olarak belirlendi″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Dünya Yürüyüş Günü etkinliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti