TYP kapsamında güvenlik görevlisi alınacak

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 güvenlik görevlisi alınacağını açıkladı. Ak Parti Milletvekili Reşat Petek, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine alınacak güvenlik görevlileriyle ilgili açıklama yaptı. Milletvekili Petek, ″İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eliyle toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan TYP çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 güvenlik görevlisi alınacaktır. TYP'de çalışmak üzere başvuracak olan katılımcılar en az lise mezunu olup, 25- 45 yaşları arasında güvenlik sertifikası olanlar İŞKUR müdürlüğüne başvurabilecek. Başvurular en yakın zamanda başlayacak″ dedi..

TYP kapsamında güvenlik görevlisi alınacak
TYP kapsamında güvenlik görevlisi alınacak
Bu içerik 660 kez okundu.

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 güvenlik görevlisi alınacağını açıkladı.

 

Ak Parti Milletvekili Reşat Petek, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine alınacak güvenlik görevlileriyle ilgili açıklama yaptı. Milletvekili Petek, ″İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eliyle toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan TYP çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 güvenlik görevlisi alınacaktır. TYP'de çalışmak üzere başvuracak olan katılımcılar en az lise mezunu olup, 25- 45 yaşları arasında güvenlik sertifikası olanlar İŞKUR müdürlüğüne başvurabilecek. Başvurular en yakın zamanda başlayacak″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

TYP kapsamında güvenlik görevlisi alınacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat