Vali Şerif Yılmaz, İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da düzenlenen Valiler buluşmasına katıldı

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Başkanlığında yapılan iki gün sürecek Valiler Buluşması bugün Ankara Vali Galip Demirel Vilayetler evinde başladı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun İl Valilerine hitabıyla başlayan buluşmanın birinci gün programında bugün Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'da İl Valilerini Çankaya Köşkünde kabul etti.

Vali Şerif Yılmaz, İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da düzenlenen Valiler buluşmasına katıldı
Vali Şerif Yılmaz, İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da düzenlenen Valiler buluşmasına katıldı Akca Gazete
Bu içerik 365 kez okundu.

Başbakanımız Sayın Yıldırım'ın kabulünden sonra Vilayetler evinde düzenlenen Valiler Buluşması kapsamında Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Betül Sayan Kaya 81 İl Valisine hitap ettiler.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da yarın İl Valilerini Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul edecek.

Bugünkü programda Çankaya Köşkünde kabul ettiği Valilere hitap eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım; " Sizler 81 ilimizin en üst düzey yöneticileri olarak devlet geleneğimizi sürdürüyor, ağır bir vazifeyi omuzlarınızda taşıyorsunuz. Sizler, devletimizin, şehirlerimizdeki hizmete koşan ayakları, şefkatle bakan gözleri, hakkı işiten kulakları ve hisseden kalbisiniz. Sizler, bizler 15 yıldır Türkiye'yi, takip eden değil, takip edilen bir ülke haline getirmek için büyük gayret gösteriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolculukta hepimize önemli görevler düşüyor." dedi.

Başbakanımız Sayın Yıldırım Valilere hitabının devamında; ülke ve milletin, istikrarı bozmaya çalışan e-muhtıra, gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi ve 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ile birçok kez sindirilmeye çalışıldığını belirtti. Ülkenin bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle hedef ülke konumuna getirildiğinin altını çizen Başbakanımız Sayın Yıldırım, "Bütün bu gelişmeleri dikkate alarak, özellikle terörle mücadelede olay sonrası operasyon yaklaşımını bırakıp, kesintisiz operasyon yöntemine geçerek, faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Başka bir deyişle müdafaa anlayışı ile değil taarruz anlayışı ile terörle mücadeleye devam ediyoruz. Bir yandan dağda terörist kovalıyor, şehirde spor salonu, okullar açıyoruz, hizmet tesislerini hizmete açıyoruz. Fabrikalarda kendi silahımızı, insanlı ve insansız hava araçlarımızı üretiyoruz. dedi.

Konuşmasının devamında Valilere tavsiye ve uyarılarda bulunan Yıldırım, "Gerek FETÖ gerek PKK terör örgütü ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerde, dikkatli, titiz bir şekilde, kılı kırk yararak işlem yapmanız büyük önem arz ediyor. Unutmayın, bizim değerlerimizde zulmetmek yoktur. Ne tek bir terör mensubunun devlet içinde barınmasına ne de tek bir mazlumun zarar görmesine asla rıza göstermemelisiniz. Bu anlamda sizlere ve devletin adaletini temsil eden vicdani muhakemelerinize inanıyoruz."

"Biz en baştan beri 'Millet devletin değil, devlet milletin emrinde, hizmetinde olacak.' dedik. Bu çerçevede hem bize, hem size düşen önemli görev, devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmaktır, mesafe koymamaktır. Sizlerin zaten bu anlayışla görev yaptığınıza yürekten inanıyorum. Çünkü hepiniz milletin derdiyle dertlenmeyi hayat tarzı haline getiren yöneticilersiniz. 81 ilimizdeki bütün vatandaşlarımızın mutluluğunu, huzurunu, derdini, sevincini yüreklerinizde hissederek görev yaptığınızı biliyorum. Gün bittiğinde eminim ki her bir arkadaşım, başını yastığa koyduğunda, o gün şehri için ne yaptığının muhasebesini yapıyor. Sizleri bu bilinç ve gayretinizden dolayı tebrik ediyorum. Fakat hayatın bir gereği olarak sürekli yenilenmeye ihtiyaç var. Başarılarımızla övünerek değil, daima yeni başarılar için, 'daha iyisini nasıl yapacağız' düşüncesiyle çalışmak mecburiyetindeyiz.

"MESELE MİLLETİN MENFAATİ, ÜLKENİN GELECEĞİ İSE HATA YAPIN AMA HAİNLİK YAPMAYIN. HATA YAPMAYA ALAN VAR, HAİNLİĞE ASLA ALAN YOK."

Her alanda milletin hak ettiği hizmetleri ve yatırımları ülkenin her yerine ulaştırıldığını söyleyen Başbakanımız Sayın Yıldırım, Valilerden devletin adalet ve merhamet eli olmaya devam etmelerini istedi. İki temel kavramı yaşatmak için azami gayret gösterin. Unutmayın ki devlet millete aittir, milletindir. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Tatbik eden, icra eden karar verenden daima kuvvetlidir' sözünü de unutmayın. Masa başında olanlar hesap yapar, kitap yapar ama sahadaki uygulama her zaman planlara uymaz. Onun için uygulayıcı olarak sizler işinizi yaparken korkak, çekingen davranmayın. Mevzuatla uygulama arasında sıkışıp kalmayın. Memleketin, milletin işini yaparken usul, şekil hatası yapmaktan korkmayın. Şekil şartlarına asla takılmayın. Sahadaki işler usul, şekil hatası olmadan yapılmaz. 'Hata yapmayacağım' diye titizlenen iş yapamaz. Eğer usulü, biçimi, her şeyi dört dörtlük yapmaya çalışırsanız iş yapamazsınız. Bir tercih yapmak durumundasınız, iş mi yapacaksınız, yoksa mevzuata mı sarılacaksınız? Mesele milletin menfaati, ülkenin geleceği ise hata yapın ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var, hainliğe asla alan yok."

"SİZLER MERKEZİ İDARENİN GÖREN GÖZÜSÜNÜZ"

Başbakanımız Sayın Yıldırım, devletin şefkat ve merhametinin, vatandaşın sadakatini artıracağını, devlete olan bağlılığını geliştireceğini vurgulayarak, "Sizler de merkezi idarenin gören gözü, işiten kulağı, konuşan dilisiniz. Şehirlerimizdeki her haneden haberiniz olmalı ki derdiyle dertlenebilesiniz. Bu konudaki samimiyetinize yürekten inanıyorum. Sizlerden beklentim, hemşehrilerimiz sizin yüzünüzü sadece resmi törenlerde görmesin. İnsanımız her zaman sizi yanı başında görmek, sizlerle dertleşmek, acılarını, sevinçlerini sizlerle paylaşmak ister." değerlendirmesini yaptı. Bulunduğu şehrin çehresini değiştirmenin ve o şehirde yıllar sonra bile hatırlanacak hizmetler bırakmanın valilerin elinde olduğuna dikkati çeken Yıldırım, valilere "Yönetiminizde çalışan memurlarınız sizi temsil ediyor." hatırlatmasında bulunarak, devletin şefkatinin kurumların bütün odalarında, bütün çalışanlarında aynı derecede hissedilmesi gerektiğini dile getirdi. "Asık suratlı, vatandaşına tepeden bakan, 'bugün git yarın gel' tavrı, asla bizim hoş göreceğimiz bir tavır değildir." diyen Yıldırım, bunu yapanların makamların hakkını vermediğini ifade etti. Bütün sorunları merkezi idareye havale eden bir anlayışa karşı olduklarını, gerektiğinde valilerin önünü açan, illerin ufkunu genişleten yasal düzenlemeleri yaptıklarını, valilerin de bu düzenlemeleri en iyi şekilde kullanarak vatandaşa erişimi, hizmeti geliştirmeleri gerektiğini vurguladı. Yıldırım, alt yapı hizmeti alamayan, su problemi olan köyün olmaması gerektiğini belirtti.

ankara valiler cumuhrbaşkanı burdur burdur haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü