Bu fuarda her şey doğal

ISPARTA'da Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günleri'nin ikincisi başladı. Isparta Belediyesi'nin ilkini mayıs ayında düzenlediği 'Doğal ve Sağlıklı Ürün Günleri'nin ikincisi Dr. Devlet Bahçeli Gökkubbe Fuar Merkezi'nde başladı. 22 Ekim'e kadar açık kalacak Doğal ve Sağlıklı Ürün Günleri'nde Isparta'nın kimyasal madde kullanılmadan doğal gübrelerle yetiştirilen yöresel ürünleri satışa sunuluyor. Ayrıca seçilmiş 20 ilin yöresel ürünleri sergileniyor. Fuara kentin birçok köyünden organik ürün getirildi. Sütçüler'e bağlı Aşağı Yaylabel Köyü fuara kuru fasulyesi ile katılırken, Aksu'nun Koçular Köyü barbunya, Gelendost'un Çaltı Köyü sarımsak, Gönen'in Güneykent'i hünnap, Şarkikarağaç'ın Çiçekpınar Beldesi ise çiçek balı ile katıldı. Birçok köyden de çilek, patates, soğan, mantar, nohut ve el yapımı makarna getirildi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, son yıllarda insanların daha çok ambalaj içerisinde, GDO içeren besinler tükettiğini belirterek, ″Burada bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Hepimizin başının belası adını bile söylemekten ürktüğüm kanserden korunmanın yolu doğal beslenmekten geçiyor. Bu fuar kansere karşı bir savaşın başlangıcıdır. Bütün Ispartalılara sesleniyorum. Gelin doğal beslenin. GDO'lu ürünler tüketmeyin. Köylerden topladık geldik. Her şeyi bahçeden buraya indirdik″ dedi..

Bu fuarda her şey doğal
Bu fuarda her şey doğal
Bu içerik 500 kez okundu.

ISPARTA'da Doğal ve Sağlıklı Yaşam Günleri'nin ikincisi başladı.

 

Isparta Belediyesi'nin ilkini mayıs ayında düzenlediği 'Doğal ve Sağlıklı Ürün Günleri'nin ikincisi Dr. Devlet Bahçeli Gökkubbe Fuar Merkezi'nde başladı. 22 Ekim'e kadar açık kalacak Doğal ve Sağlıklı Ürün Günleri'nde Isparta'nın kimyasal madde kullanılmadan doğal gübrelerle yetiştirilen yöresel ürünleri satışa sunuluyor. Ayrıca seçilmiş 20 ilin yöresel ürünleri sergileniyor.

Fuara kentin birçok köyünden organik ürün getirildi. Sütçüler'e bağlı Aşağı Yaylabel Köyü fuara kuru fasulyesi ile katılırken, Aksu'nun Koçular Köyü barbunya, Gelendost'un Çaltı Köyü sarımsak, Gönen'in Güneykent'i hünnap, Şarkikarağaç'ın Çiçekpınar Beldesi ise çiçek balı ile katıldı. Birçok köyden de çilek, patates, soğan, mantar, nohut ve el yapımı makarna getirildi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, son yıllarda insanların daha çok ambalaj içerisinde, GDO içeren besinler tükettiğini belirterek, ″Burada bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Hepimizin başının belası adını bile söylemekten ürktüğüm kanserden korunmanın yolu doğal beslenmekten geçiyor. Bu fuar kansere karşı bir savaşın başlangıcıdır. Bütün Ispartalılara sesleniyorum. Gelin doğal beslenin. GDO'lu ürünler tüketmeyin. Köylerden topladık geldik. Her şeyi bahçeden buraya indirdik″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Bu fuarda her şey doğal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu