Reklamı Geç
Advert

İmalat Ve Taş Ocakcılığı Sektörleri Elemanlarını Arıyor

Burdur Çalışma ve İş Kurumu 221 işyerini ziyaret ederek eleman ihtiyaçlarını tespit etti. İşverenler talep ettikleri açık işleri en çok İŞKUR ve Kendi Çalışanlarım Aracılığıyla aracılığı ile aramaktadır. Piyasanın önde gelen faaliyetleri İmalat, Toptan ve Perakende Ticaret ve İdari ve Destek Hizmet Faaliyetleri sektörlerinde yer almaktadır.

İmalat Ve Taş Ocakcılığı Sektörleri Elemanlarını Arıyor
İmalat Ve Taş Ocakcılığı Sektörleri Elemanlarını Arıyor Akca Gazete
Bu içerik 555 kez okundu.
Advert

Burdur genelinde 20+ istihdamlı işyerlerinin %29,3’ünde 283 kişilik açık iş olduğu tespit edilmiştir. Burdur ilinde açık iş oranı %3 olarak hesaplanmış ve en yüksek açık iş oranına sahip sektör %5 ile Konaklama ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri olmuştur. Açık işi en çok olan işyerleri %62 oranı ile Konaklama ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri sektörü ve %43,7 ile İmalat sektörüdür. İşverenlerin en çok talepte bulundukları meslekler Mermer İşçisi, Mermer Blok Kesme Makinesi Operatörü, Mermer Ebatlandırma İşçisidir. Açık işlerde en çok aranılan ilk üç beceri Fiziki ve Bedensel Yeterlilik Yeterli Mesleki/Teknik Bilgi ve Tecrübe ve Takım Çalışması’ dır.

 Araştırma kapsamındaki 20+ istihdamlı işyerlerinin %56,1’inde 437 kişinin temininde güçlük çekilmektedir. Eleman temininde en çok güçlük çekilen meslekler Diğer Fırıncılar Pastacılar ve Şekerleme İmalat İşçileri, Mermer Blok Kesme Makinesi Operatörü, Mermer İşçisi, Mermer Ocakçısı ve Gaz Altı Kaynakçısı meslekleridir.

Burdur ilinde 20+ istihdamlı işyerlerinde 771 kişilik istihdam artışı beklenmektedir. İşverenler, 2018 yılı Nisan ayı sonuna kadar istihdamlarının % 8,5 oranında artmasını öngörmektedirler. En fazla istihdam artışı beklenen sektörler İmalat, İdari ve Destek Hizmet Faaliyetleri ve İnşaattır. Mermer Ocakçısı, Temizlik Görevlisi ve Tır-Çekici Şoförü mesleklerinde istihdam artışı beklenirken Tuğla İmal İşçisi, Plastik Doğramacı ve Lojistik Elemanı mesleklerinde istihdam azalışı beklenmektedir.

burdur işkur eleman burdur işkur
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı