Vali Yılmaz’dan Türk Milletini Temsil Eden Burdurlu Dünya Şampiyonlarına ödül

Vali Şerif Yılmaz Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen ödül töreni ve banket programına katıldı.

Vali Yılmaz’dan Türk Milletini Temsil Eden Burdurlu Dünya Şampiyonlarına ödül
Vali Yılmaz’dan Türk Milletini Temsil Eden Burdurlu Dünya Şampiyonlarına ödül Akca Gazete
Bu içerik 709 kez okundu.

Düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın devamında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Burdur Şube Başkanı Nuri Yıldırım ve Vali Şerif Yılmaz konuşma yaptılar.

Vali Şerif Yılmaz törende 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan'da yapılan Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası'nda Ülkemizi temsil ederek Dünya Şampiyonu olan Burdurlu Sporcuları altınla ödüllendirdi.

Programın devamında Vali Şerif Yılmaz Amatör Sporlara destek veren Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Burdur Köy-Koop Birliği ve Burdur Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği yöneticilerine plaket takdiminde bulunudu. Protokol üyeleri tarafından ülke genelinde çeşitli branşlarda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Program ilimizde bir yıl içerisinde spor alanında farklı kategorilerde başarılı olan enlere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Bal Liginde ilimizi temsil ederek şampiyon olan Bucak Oğuzhan Spor, BAL Ligine yökselen Gölhisar Spor, Gölhisar Spor Yöneticisi ve Antrenörü Hamit Öncü, Hakem Abdulkadir Döner ve Gazeteci Mesut Madan’a kategorilerinin enleri ödülü verildi.

Başarılı sporculara ve enlere ödüllerinin takdiminin ardından ilimiz genelinde faaliyetini sürdüren Amatör Spor Kulüplerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen malzemeler Vali Yılmaz tarafından dağıtıldı.

Vali Yılmaz programda yaptığı konuşmada;

Öncelikle bu malzemelerin sizlere gönderilmesine vesile olan Gençlik ve Spor Bakanımızın şahsında Bakanlık personeline teşekkür ediyorum. İnşallah malzemeler, siz sporcu kardeşlerimizin spor aktivitelerinde kullanmasında faydalı ve yararlı olur. Sporun yaygınlaşmasına da vesile olur diye düşünüyorum.

Bugün itibariyle ilimizde 62 kulübümüz var, il geneli sporcu sayımız 5 bin 287, faal sporcu sayımız 2 bin 954, toplam lisanslı sporcu sayımız 2 bin 643 ancak bu sayı az. Bunun artması, sporun geliştirilmesi ve tabana yayılması lazım. Özellikle geçtiğimiz yıl yaz spor okulları açılışında da ifade ettim, sporun desteklenmesi bakımından en küçük sporcularımıza varıncaya kadar destek olmaya çalıştık. Çocuklarımızın yazın boş zamanlarında spor okullarında kendi istedikleri branşlarda spor yapsınlar istedik ki, başarılı çocuklarımızı buralarda tespit edip geliştirilmesini sağlayalım.

Bugün bu yardımlardan 39 kulüp istifade etmiş olacak. Bunun dışında ödül alacak sporcularımız var. Bugün burada spora destek olan kurum ve kuruluşlarımız var. Ben onlara teşekkür ediyorum. Herkes elinden geldiğince spora destek verirse sonuç alabiliriz.

Amatör Spor Haftasında makama ziyarete gelen sporcularımız vardı, sokakta branşların tanıtılması için kurulan standlarda da sporcularımız vardı ve onlara "içinizde bu şanlı bayrağı dalgalandıracak sporcular var" demiştim. Yanılmadık, geçen hafta Muğla'da yapılan Plaj Güreşi Dünya Şampiyonasında 3 evladımız şanlı bayrağımızı dalgalandırdı, İstiklal Marşımızı söyletti, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Dünya Şampiyonu olmak, olimpiyat şampiyonu olmak emek, sabır ve çalışma isteyen uzun soluklu bir uğraş. Gençlerimiz bunları kısa sürede başardı, diğer gençlerimizden de hem dünya, hem avrupa, hemde olimpiyat şampiyonlukları bekliyoruz. Bunlar bayrağımızı dalgalandıran, İstiklal Marşımızı söyleten başarılardır. Bazı ödüller parayla ölçülmez, o bayrağı dalgalandırmak herkese nasip olmaz. Türk Milleti adına bu gençlerimize teşekkür ediyorum. Ve isimlerini buradan tekrar dile getirmek istiyorum. Kezban Akçil 60 Kg'da Emniyet Spor Kulübü Sporcumuz. Rahime Arı 50 Kg'da Türk Telekom Spor Kulübü sporcusu. Vahide Nurgül, 50 Kg'da Türk Telekom Spor kulübü sporcusu. Bu sporcu arkadaşlarımız, spor kulübü üyesi olmasına rağmen güreşe çıkarken ayyıldızlı formayla Türk Milleti adına güreştiler, şanlı Türk Bayrağımızı en önde göndere çektirdiler. Dİğer sporcularımızın da azim etmeleriyle bu başarıları elde edebileceklerine inanıyorum.

Çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesi için spor tesislerine ihtiyaç var. Bu tesislerin hayata geçirilmesi için yoğun çaba içerisindeyiz. Geldiğimizde gördüğümüz manzarada, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iflas etmiş haldeydi. Bu kelimeyi ilk defa kullanıyorum. Görevli arkadaşlarımız asli görevlerinin dışında başka işlerle uğraşmışlar. Başka işlerle uğraşınca asli görevler yerine getirilmemiş. Çoğu inşaat ya başlanılmamış yada yarım kalmış. Bazılarının müteahhitleri kaçmış. Gördüğümüz bu manzaradan sonra yönetici değişiklikleriyle çalışmaların hızlanmasını sağladık. Bugün yüzme havuzuyla ilgili çalışmalar hızlandı, yakın zaman içerisinde tamamlamış olacağız. Yüzme sporuyla ilgili gençlerimizin şuan itibariyle üniversitede de faydalanabilecekleri bir havuz var, yeterli mi değil, ancak şehir merkezinde herkesin rahat ulaşabileceği bir havuzumuz yapılıyor. Spor Salonuyla ilgili de müteahhitten kaynaklanan bir gecikme olmuş, o da tamamlanacak. Hemen onun yanında Spor Fabrikasıyla ilgili araziyi Şeker Fabrikasından aldık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edildi. Burada her spor branşının yapıbileceği özel alanlar yapılacak.

Türkiye'de bir ilk uygulandı, çoğu kişinin haberi yok ben buradan tekrar dile getirmek istiyorum. Tanıtımla ilgili bir program yapıldı geçtiğimiz aylarda, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde, Türkiye'ye örnek bir spor kompleksi yapılıyor. Burada milli takım sporcularının kamp yapabileceği, her türlü sportif aktivitenin gerçekleşebileceği, bir kompleks yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ayrılan özel ödenekle yapılıyor bu kompleks. Normal bütçeden yapılan bir yatırım değildir, Sayın Cumhurbaşkanımızın Burdur ziyaretinde verdiği talimatla yapılan bir projedir ve maliyeti 70 Milyon TL'nin üzerinde. İnşaatı başladı, İnşallah kısa süre içerisinde projenin tamamlanmasıyla, bizim yaptığımız spor alanlarının ötesinde sadece Burdur'a değil, Türkiye'ye örnek olacak bir spor kompleksine kavuşmuş olacağız. Ondan sonra spor altyapısını tamamladıktan sonra, gençlerden, yavrularımızdan beklediğimiz sadece 3 altın madalya değil, 300 altın madalya getirecek sporcuların yetiştirilmesidir. Herkesin üniversiteyle birlikte, diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunun dışında ilçelerimize de spor alanları yapmaya çalışıyoruz, bütün ilçelerimizde spor salonu olsun istiyoruz. Okullara yapmış olduğumuz spor salonları dahil olmak üzere hem Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle müşterek olarak kullanacağız. Bunun dışında olmayan yerler varsa, hangi kurumun bütçesi varsa ondan yaparak, spor salonu olmayan ilçe bırakmayacağız.

Gazi Atatürk Stadyumu'nda da zemin yeniledik. Daha önce çim sahaydı, sentetik çime dönüştürdük, bu hafta cuma günü bitiyor. 7 gün 24 saat burada maç antrenman yapılabilecek. Çim sahalarda bir hafta oynanır, bir hafta oynanmazdı. Çimlerin dinlenmesi gerektiğinden, antrenman yapılamazdı. Artık her gün maç ve antrenman yapılabilecek bir sahaya kavuşmuş olacağız.

Gençlerimizi tekrar tebrik ediyorum. Bütün gençlerimizin, altın madalya alan gençlerimizi örnek almasını diliyorum, dağıtacağımız malzemelerin hayırlı olmasını diliyorum. Karşılığını da bu devlete bu millete verin. Gelecek sizlersiniz, devletimiz destek olmaktan kaçınmıyor, karşılığını da hak ediyor. diyerek konuşmasını tamamladı.

Programa Vali Yılmaz'ın yanı sıra Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, daire müdürleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri. amatör spor kulüplerinin yönetici ve sporcuları katıldı.

bucak burdur dünya şampiyonu plaj güreş şampiyonası Rahime Arı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü