Şehit Ailesinin Evine bakım onarım yapıldı

Vali Şerif Yılmaz’ın talimatları ile Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in Güneyyayla Köyü’nde ikamet eden anne ve babasının oturduğu eve bakım, onarım ve ek ilave odalar yapıldı.

Şehit Ailesinin Evine bakım onarım yapıldı
Şehit Ailesinin Evine bakım onarım yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 557 kez okundu.

Burdur Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2015 yılında il merkezine bağlı 12 köyde, evleri eski olan geliri düşük yaşlı 18 aileye prefabrik ev yapılmıştı.

2015 yılında prefabrik ev yapılan aileler arasında yer alan Şehidimizin Anne ve Babasının oturduğu evlerine ek olarak Vali Yılmaz’ın talimatlarıyla 2 oda daha yapıldı. Ayrıca ailenin günlük ihtiyaçları için kullanabilmeleri amacıyla prefabrik evin önü çevrilerek üstü kapatıldı. Sıva, boya vb. çevre düzenlemelerinin yanı sıra odalara lamine parke yapıldı.

Yapılan yeni odalar ve düzenlemelerle birlikte Şehidimizin ailesinin oturduğu ev daha kullanışlı hale geldi.

Burdur Merkeze bağlı Güneyyayla Köyü nüfusuna kayıtlı Şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin, 07 Haziran 2017 tarihinde Mardin Dargeçit İlçesi Kısmetli Mahallesi Çaysit Tepe Bölgesinde bölücü terör örgütü ile çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanmış, operasyon bölgesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

burdur valilik şehit aile ev bakım onarım hikmet zengin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Akca Gazete 381. Sayı
Akca Gazete 381. Sayı