Özçelik muhtarlar gününü kutladı

Özçelik muhtarlar gününü kutladı
Özçelik muhtarlar gününü kutladı Akca Gazete
Bu içerik 380 kez okundu.

AK Parti Burdur Milletvekili, GÜVENLİK ve İSTİHBARAT KOMİSYONU ÜYESİ, Çevre Komisyonu Kâtip üyesi, Bayram Özçelik, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik mesajında, “19 Ekim 1829 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Nüfus Sayımı vesilesiyle yayınlanan Hatt-ı Hümayun’da Muhtarlık kurumunun tesisine giden yol açılmış oldu. Bu tarihin yıl dönümü olan 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle ile 19 Ekim’in ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, hükümetimiz ve devletimizce yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir. Milletvekili seçildiğim 3 Kasım 2002’den bu tarafa 90 Mahalle, 184 Köy Muhtarlarımızla birlikte el ele Burdur İlimize hizmette bulunmak için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 40 kez Ülkemiz genelinde muhtarlarımızla Milletin evi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi ve belli aralıklarla da muhtarlarımızı misafir etmeye devam etmektedir. Yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 27. Muhtarlar ile buluşmasında; ’’Cumhurbaşkanı olarak seçilmişim ve benim muhtarım da seçilmiş. Demokrasi noktasında benim muhtarımla aramda bir fark yok. O da seçilmiş ben de! ’’ İfadeleri ile, seçilmişlerin demokrasi kültürünün gelişmesine önemli ölçüde katkı sağladığına vurgu yapmıştır. 

Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlimiz genelinde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” Dedi.

burdur vekil bayram özçelik muhtarlar günü ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza