Isparta yeni otogara kavuşuyor

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yapımı devam eden Şehirlerarası Terminal, AVM ve Kırsal Terminal Projesi'nde incelemelerde bulundu. Isparta'da 200 dönümlük alanda projelendirilen Isparta Şehirlerarası Terminal, AVM ve Kırsal Terminal Projesi'nde çalışmalar sürüyor. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, inşaat çalışmalarını inceledi. İnşaat çalışmalarını 15 günde bir incelediğini söyleyen Başkan Günaydın, ″Şantiye şefleri ve teknik ekibimizle burada çalışmaları kontrol ettik. Bugün 4'üncü bloka geçtik. Geçen incelememde 2'nci bloktaydık. Son derece iyi gidiyoruz. Pürüzlü bir durumumuz yok. Firma da çalışkan bir ekiple gece- gündüz devam ediyor. Gündüz kalıp demir, geceleri de beton dökümü çift koldan devam ediyor. 69 metre yüksekliğinde kültür tesisi, restoranlar ve sosyal alanların bulunduğu kulenin yapımına başlamak üzereyiz. Otogarın en uç kısmında da köy garajımız var. Köy garajı bölümümüz de bugün tek başına en büyük garajlar kadar büyük. Yalnız Isparta olarak kıyaslamıyorum. Gerçekten binlerce yılların getireceği bir tesis yapmak istiyoruz. Demir donatıları yivli yapılıyor. Kirişler 8 metre modül açıklığına göre yapılıyor. Tabi ki depreme dayanıklı tesis yapılıyor. Isparta'mıza geleceğin tesisini kazandırmak istiyoruz″ dedi. Projede büyük alışveriş merkezleri, marketler ve çocuklar için oyun alanları bulunduğunu aktaran Günaydın, ″Yine 1400 araçlık otoparkımız var ve buna 500 araçlık daha otopark yapıyoruz. Bu hem çarsının mükemmel çalışması ve kalıcı olarak yapılıyor. Şehrimize büyük faydalar sağlamasını diliyorum″ diye konuştu..

Isparta yeni otogara kavuşuyor
Isparta yeni otogara kavuşuyor
Bu içerik 709 kez okundu.

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yapımı devam eden Şehirlerarası Terminal, AVM ve Kırsal Terminal Projesi'nde incelemelerde bulundu.

 

Isparta'da 200 dönümlük alanda projelendirilen Isparta Şehirlerarası Terminal, AVM ve Kırsal Terminal Projesi'nde çalışmalar sürüyor. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, inşaat çalışmalarını inceledi. İnşaat çalışmalarını 15 günde bir incelediğini söyleyen Başkan Günaydın, ″Şantiye şefleri ve teknik ekibimizle burada çalışmaları kontrol ettik. Bugün 4'üncü bloka geçtik. Geçen incelememde 2'nci bloktaydık. Son derece iyi gidiyoruz. Pürüzlü bir durumumuz yok. Firma da çalışkan bir ekiple gece- gündüz devam ediyor. Gündüz kalıp demir, geceleri de beton dökümü çift koldan devam ediyor. 69 metre yüksekliğinde kültür tesisi, restoranlar ve sosyal alanların bulunduğu kulenin yapımına başlamak üzereyiz. Otogarın en uç kısmında da köy garajımız var. Köy garajı bölümümüz de bugün tek başına en büyük garajlar kadar büyük. Yalnız Isparta olarak kıyaslamıyorum. Gerçekten binlerce yılların getireceği bir tesis yapmak istiyoruz. Demir donatıları yivli yapılıyor. Kirişler 8 metre modül açıklığına göre yapılıyor. Tabi ki depreme dayanıklı tesis yapılıyor. Isparta'mıza geleceğin tesisini kazandırmak istiyoruz″ dedi.

Projede büyük alışveriş merkezleri, marketler ve çocuklar için oyun alanları bulunduğunu aktaran Günaydın, ″Yine 1400 araçlık otoparkımız var ve buna 500 araçlık daha otopark yapıyoruz. Bu hem çarsının mükemmel çalışması ve kalıcı olarak yapılıyor. Şehrimize büyük faydalar sağlamasını diliyorum″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Isparta yeni otogara kavuşuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılbaşı hindileri satışta
Yılbaşı hindileri satışta
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi