Hayırseverden fen lisesi açıklaması

FİNİKE'de okul yaptırmak için protokol imzalayan işadamı Selahattin Okur, fen lisesi olarak onay çıkması halinde okul inşaatının başlayacağını söyledi. Finike'de 24 derslikli fen lisesi yapma isteğiyle 20 Eylül tarihinde Antalya Valiliği'nde protokol imzalayan işadamı Selahattin Onur, neden okul inşaatına başlamadıkları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Fen lisesi yapımının bazı çevreler tarafından siyasi yatırım olarak yorumlandığını, ancak bunun siyasetle ilişkilendirilmesinin doğru olmadığını, ayrıca kesinlikle siyaseti düşünmediğini vurgulayan Onur, ilçeye fen lisesi kazandırmak için iyi niyetle yola çıktığını söyledi. İlçe nüfusunun 50 binin altında olduğunu aktaran Selahattin Onur, fen lisesi inşaatına başlamak istediğini, ancak Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği ile ″Nüfusu 50 binin altında olan yerleşim yerlerinde fen lisesi açılmayacaktır″ denildiğini, dolayısıyla fen lisesi olarak onay çıkması halinde okul inşaatının başlayacağını vurguladı. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne konuya ilişkin dilekçe gönderdiğini ve cevap beklediğini anlatan Okur, okulun fen lisesi olarak hizmete açılmasını önemsediğini aktardı. Bu kaygısının giderilmesini isteyen Okur, ″Şayet yapılacak olan okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından fen lisesi olarak uygun görülmezse üzülerek söylüyorum okul yaptırmaktan vazgeçeceğim. Bu çerçevede yaptırmayı taahhüt ettiğim okulun fen lisesi olarak açılıp açılmayacağı hususunu tarafıma bildirilmesini talep ettim″ dedi..

Hayırseverden fen lisesi açıklaması
Hayırseverden fen lisesi açıklaması
Bu içerik 404 kez okundu.

FİNİKE'de okul yaptırmak için protokol imzalayan işadamı Selahattin Okur, fen lisesi olarak onay çıkması halinde okul inşaatının başlayacağını söyledi.

 

Finike'de 24 derslikli fen lisesi yapma isteğiyle 20 Eylül tarihinde Antalya Valiliği'nde protokol imzalayan işadamı Selahattin Onur, neden okul inşaatına başlamadıkları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Fen lisesi yapımının bazı çevreler tarafından siyasi yatırım olarak yorumlandığını, ancak bunun siyasetle ilişkilendirilmesinin doğru olmadığını, ayrıca kesinlikle siyaseti düşünmediğini vurgulayan Onur, ilçeye fen lisesi kazandırmak için iyi niyetle yola çıktığını söyledi.

İlçe nüfusunun 50 binin altında olduğunu aktaran Selahattin Onur, fen lisesi inşaatına başlamak istediğini, ancak Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği ile ″Nüfusu 50 binin altında olan yerleşim yerlerinde fen lisesi açılmayacaktır″ denildiğini, dolayısıyla fen lisesi olarak onay çıkması halinde okul inşaatının başlayacağını vurguladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü'ne konuya ilişkin dilekçe gönderdiğini ve cevap beklediğini anlatan Okur, okulun fen lisesi olarak hizmete açılmasını önemsediğini aktardı. Bu kaygısının giderilmesini isteyen Okur, ″Şayet yapılacak olan okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından fen lisesi olarak uygun görülmezse üzülerek söylüyorum okul yaptırmaktan vazgeçeceğim. Bu çerçevede yaptırmayı taahhüt ettiğim okulun fen lisesi olarak açılıp açılmayacağı hususunu tarafıma bildirilmesini talep ettim″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Hayırseverden fen lisesi açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Domates üreticisini Kuzey Irak pazarı ayakta tuttu
Domates üreticisini Kuzey Irak pazarı ayakta tuttu