Reklamı Geç
Advert

Bayram Özçelik “Bu gurur milletimizin”

Milletvekili Özçelik’ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bayram Özçelik “Bu gurur milletimizin”
Bayram Özçelik “Bu gurur milletimizin” Akca Gazete
Bu içerik 547 kez okundu.
Advert

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş Türk milletinin, engin devlet tecrübesini ve diğer toplulukları örnek olan hayat felsefesini günümüze kadar taşıdığını ifade eden Milletvekili Bayram Özçelik, "Birlik ve beraberliğine, bağımsızlığına kast edenlere cevap vermek noktasında, Atatürk’ün önderliğinde büyük bir kurtuluş mücadelesi veren bu millet, Cumhuriyetin ilanıyla emin ve kararlı adımlarla tarih sahnesindeki yürüyüşüne devam etmektedir. Bugün de 29 Ekim 1923 yılında tüm dünyaya ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşundaki heyecan ve gururu 94. yılında yeniden hissetmekte ve bu sevinci milletçe hep birlikte yaşamaktayız" dedi.

“KARARLILIKLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı haline geldiğini dile getiren Milletvekili Özçelik, Milletimizin birbirine kenetlendiğini, dosta güven düşmana korku veren beraberlik ruhunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini belirtti. Özçelik, “Ülkemiz politik ve iktisadi potansiyeliyle sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp, küresel bir güçtür. Millet olarak elbirliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte azimle ve kararlılıkla ilerleyeceğiz. Tıpkı asırlar boyu hakkı haykıran, Ortadoğu’yu, Balkanları, Kafkasları, Afrika’yı hatta tüm insanlığı kucaklayan bir anlayışla yeni bir dirilişin, kutlu yürüyüşün temsilcileri olarak yolumuza devam edeceğiz. Sadece Cumhuriyetimize ve demokrasimize değil, bayrağımıza, şerefimize, onurumuza, bağımsızlığımıza sahip çıkarak, kutsallarımıza göz diken her girişimi ve oluşumu bertaraf etme azmini her daim göstereceğiz. Biz böyle dik durarak, devletimize, milletimize olan bağlılığımızı herkese gösterdikçe Allah’ın izniyle bu bayrak inmeyecek, bu ezanlar susmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

burdur milletvekili bayram özçelik cumhuriyet bayram mesaj
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı