Milletvekili Petek’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milletvekili Petek’in 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Milletvekili Petek’in 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 498 kez okundu.

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında : “ Tarih boyunca milletimiz istiklal ve istikbaline yapılan her türlü tehdidi bertaraf ederek birlik ve beraberliğimizin nişanesi olarak, 600 yıllık mirasın üzerinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılını kutluyoruz.

Cumhuriyet; milletimizin doğulusu batılısıyla, kuzeylisi güneylisiyle, kadın erkek, yaşlı genç demeden kan ve gözyaşıyla yazdığı destanın adıdır. Cumhuriyet, milletimizin tarih içindeki yolculuğunun çok önemli bir anında yeniden dirilişin adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti olarak özellikle iktidarımızca gerçekleştirilen ekonomik, askeri, demokratik atılımlar ve insani değerlere sahip çıkan dış politikası ile dünyada kendisinden söz ettiren hatta gıpta edilen başarılarıyla bölgesinde ve dünyada ilham kaynağı olmayı sürdürmektedir.

Milli iradeyi ipotek altına almaya çalışan hain Fetö mensuplarına karşı duruşuyla, bundan sonra da  adı ne olursa olsun her türlü tehdide karşı, dün olduğu gibi bugünde bertaraf etmeye aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğini göstermiştir.

Aziz Milletimiz bugün dünden daha güçlü, iri ve diridir. 2023 yılı yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında muasır medeniyetlere ulaşma ve daha da ileriye gitme hedeflerimize adım adım yürümekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurulması ve muhafazası için canlarını kanlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, nice Cumhuriyet Bayramlarını aynı ruh ve heyecanla kutlamayı temenni ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.

burdur milletvekili reşat petek bayram cumhuriyet mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti