MAKÜ Balkan Ülkelerinin Rektörlerini ağırlıyor

Vali Şerif Yılmaz, Balkan Ülkelerinin Rektörlerini ağırlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversite’sinin, misafir Rektörler için düzenlediği kahvaltı programına katıldı.

MAKÜ Balkan Ülkelerinin Rektörlerini ağırlıyor
MAKÜ Balkan Ülkelerinin Rektörlerini ağırlıyor Akca Gazete
Bu içerik 421 kez okundu.

Her geçen gün büyüyen ve ilimize değer katmaya devam eden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlediği kongre, sempozyum, konferansların yanında, önemli bir programa daha ev sahipliği yaparak Balkan Ülkelerinin Rektörlerini Burdur’da ağırlıyor.

Vali Şerif Yılmaz, Burdur tanıtımı açısında da önemli bir programa ev sahipliği yapan MAKÜ'nün misafir rektörler için, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ev sahipliğinde düzenlediği kahvaltı programına katılarak Balkan Üniversitelerinin Rektörleriyle bir araya geldi.

Programda bir konuşma yapan Vali Yılmaz, misafir Rektör hocalara Türkiye’ye ve ilimize hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize de bu buluşmayı sağladıkları için teşekkür ediyorum dedi.

Vali Yılmaz konuşmasının devamında; "Tarihi bağları olan bu coğrafyadaki insanlarımızın bundan sonra ki süreçte daha sık bir araya gelmeleri, hem siyasi, hem ekonomik, hem bilimsel birbiriyle işbirliği içerisinde olması, işbirliği yapması bölgemiz açısında da gönül coğrafyamız açısından da çok önemli. Bunları da gelecek nesillere aktaracak olan sizlersiniz, onun içinde biz bu tarz birliktelik ve iş birlikteliklerini çok fazla önemsiyoruz ve bunun artarak devam etmesini talep ediyoruz. Çünkü bizim ayrıldığımız zaman, ayrıştığımız zaman ne hale düştüğümüzü herkes biliyor diyerek, tüm hocalara MAKÜ’nün bu programına iştirak ettikleri için teşekkür etti.

Rektör Kormaz ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programına başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Balkan Ülkelerinden gelen  Arnavutluk Alexander Xhuvani Elnbasan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Skender TOPİ, Tiran Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mynyr KONİ, Shkoder Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem BEKTESHİ, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahsin Erkan TÜRE, Arnavutluk Alsar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehdi GURRA, Makedonya Tetova Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet AMETİ’yi, MAKÜ Rektör Yardımcıları, akademik personeli ve basın mensupları katıldı.

burdur vali şerif yılmaz balkan ülkeleri rektör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü